דף הבית > צרכנות > בריאות > פגישה מרגשת
פגישה מרגשת בהרצפלד

פגישה מרגשת

בת 65, המאושפזת בהרצפלד, פגשה לראשונה את נכדיה במהלך אשפוזה בבית החולים

פגישה מרגשת. דיאן לוי, בת 65, מאושפזת במחלקת מונשמים מרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד מקבוצת כללית מזה כשלוש שנים, בשל מחלת ריאות. בשל מצבה הרפואי, לא מתאפשר לדיאן לצאת מכותלי בית החולים. לפני מספר חודשים, נולדו לדיאן זוג נכדים תאומים חדשים, המתגוררים עם הוריהם בקריות. בשל המרחק, ובשל העובדה שנולדו כפגים, דיאן לא פגשה אותם. בשבוע שעבר – ראתה אותם לראשונה, ואף עין לא נשארה יבשה במהלך המפגש.

“אף עין לא נותרה יבשה”

ביום רביעי האחרון, התקיים במרכז הרפואי הרצפלד בגדרה הפנינג מיוחד וחגיגי, אליו הוזמנו כלל משפחות המאושפזים, ביניהם משפחתה של דיאן. בהפנינג המיוחד, שהתקיים בשיתוף עם עמותת רופאי חלום, לקחו חלק באירוע מגוון רחב של אמנים – ליצנים רפואיים, סדנת ג’גלינג, אמנית קביים, נגן תיבת נגינה עמדות צילום, שחקנים מחופשים ועוד.

בנה של דיאן, תום לוי, בן 34 מקרית ביאליק, שהוזמן על ידי הנהלת המרכז הרפואי לאירוע, החליט להגיע עם ילדיו ולנצל את ההזדמנות לבקר את אימו. עבור דיאן, זו הפעם הראשונה שהיא רואה את זוג התאומים של תום, והפעם השניה בלבד שהיא פוגשת את בנו בן השנתיים וחצי. תום מספר: “הם נולדו פגים, ולכן לא התאפשר לנו להגיע עד היום. היא לא ראתה אותם עד עכשיו, ואת הילד הגדול יותר היא ראתה רק פעם אחת לפני כן”. גם למחרת לא הפסיקה דיאן לספר לצוות על חווית המפגש: “התרגשתי מאוד, אין מילים לתאר את התחושות לפגוש אותם כך לראשונה”.

“הסיפור ריגש אותי מאוד”

יפעת נח לוין, מנהלת השירות שיווק במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד, מיוזמי האירוע, הסבירה: “הסיפור של דיאן ריגש אותי מאוד, וזו, היתה המטרה שלנו באירוע הזה – לאפשר למטופלים רגעי הנאה ושמחת חיים, הפגת הבדידות ויצירת דיאלוג בין דורי וחוויה ערכית משותפת לדור הצעיר ולדור המבוגר. בית חולים מטבעו הוא לא מקום בו מתרוצצים ילדים במסדרונות, אולם מחקרים מראים כי עצם נוכחותם של הילדים תורמת למטופלים מבחינה קוגניטיבית, פיזית, ומנטלית. אני רוצה להודות לעמותת רופאי חלום על שיתוף הפעולה שהוליד את האירוע”.

“אפשר לשמוח בכל מצב”

משה “טיטו” טוויטו, ליצן רפואי ומיוזמי האירוע:

“אני מבלה את רוב זמני המקצועי במחלקות הילדים מטבע הדברים, אבל לא רק. אצל ילדים, תמיד ליד מיטת המאושפז ישהה אחד ההורים או מישהו שדואג להם. אבל אצל מבוגרים זה לא תמיד קורה, ולכן פעמים רבות הם מבלים את זמן האשפוז בבדידות. היה חשוב לנו להוכיח שאפשר לשמוח בכל מצב, וגם כשאתה מאושפז החיים יכולים להמשיך ואפילו בחיוך. אני מבקש להודות להנהלת המרכז הרפואי ולעמותת רופאי חלום על שיתוף הפעולה, ומקווה שזהו רק אירוע אחד מיני רבים”.

קרדיט תמונה של דיאן: באדיבות המשפחה.

קרדיט שאר התמונות: מרכז רפואי הרצפלד

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים