דף הבית > קהילה > “ערן ממשיך לצעוד”
בי

“ערן ממשיך לצעוד”

צעדת ערן המסורתית לזכרו של ערן אלמוג ז”ל תתקיים ביום שישי הקרוב

 

הצעדה, מיוזמתו של אלוף במיל’ דורון אלמוג, אביו של ערן, וארגון עלה, צועדת זו השנה התשיעית למען הגברת המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות.

ערן אלמוג ז”ל, סבל מצירוף של אוטיזם ושל פיגור שכלי קשה כתוצאה מפגיעה מוחית מלידה, ונפטר ב-6 בפברואר 2007.

פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה

האלוף במיל’ אלמוג, אשר שימש בתפקידו האחרון בצה”ל כאלוף פיקוד הדרום, הוא גם חתן פרס ישראל ויו”ר הכפר השיקומי “עלה נגב נחלת ערן” . את הפרס קיבל בשנת 2016 על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

זוכרים גם את ערן אברוצקי ז”ל

הצעדה תצא מרחבת המועצה ותעבור ברחוב לוינסון הסמוך, הרחוב שבו ממוקם מעון מוריה – בית ערן, על שמו של ערן אברוצקי דודו של ערן אלמוג אשר על שמו הוא נקרא. אברוצקי שירת כשיריונר ברמת הגולן ונהרג עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים בעודו בן 20 בלבד. הוא נפל בקרב בג’וחדר, בשעה שטיל פגע בטנק שלו כאשר שהסתער בראש מחלקתו על כוחות האויב.

בית ערן ברחוב לוינסון

בצעדה צפויים כבכל שנה לצעוד דיירי ‘עלה’ מוריה בגדרה, חברי עמותת נגישות ישראל, דיירי הכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן” וילדים מבתי הספר בסביבה. גם תזמורת המשטרה צפויה ללוות ולא בפעם הראשונה. 

תפור עליכם

הציבור מוזמן להצטרף לצועדים. ללא קשר ישיר לצעדה יכולים המשתתפים להמשיך בתום ההפנינג שייערך בגמר הצעדה בגן לוינסון לאירוע מרגש נוסף שייערך ביום שישי הקרוב – תצוגת האופנה ‘תפור עליך’ שתערך במרכז הרב נכותי המוגן ברחוב ירוחם 1 במושבה בשעה 12:30.

התכנסות לצעדה בשעה 0900 ברחבת המועצה, סיום צפוי בשעה 1130.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים