דף הבית > חי מהשטח > על ניהול כלכלי כושל – משלמים

על ניהול כלכלי כושל – משלמים

מועצת גדרה החליפה את תאורת הרחוב בתאורת לד על ידי הלוואה מהקבלן המבצע וגרמה להוצאות מיותרות במאות אלפי שקלים

מליאת המועצה אישרה בימים האחרונים את החלטת הנהלת המועצה להפרע מהלוואה שלקחה מהקבלן שביצע את עבודות החלפת התאורה לפני כ-5 שנים.

בהחלטתה הצהירה המועצה שהמהלך יחסוך לקופת המועצה כ1.3 מיליון ₪ לאורך עשר השנים הקרובות בשל הריבית העדיפה שתקבל מהבנקים להלוואת הסכום הנדרש לשלם לקבלן.

החלטה כלכלית כושלת

המהלך שהוצג כצעד כלכלי חכם וחסכני מנסה לחפות למעשה על החלטה כלכלית כושלת שנלקחה ביציאה לפרויקט מלכתחילה.

כפי שמקובל גם בשוק הפרטי, קבלנים וסוחרים כדוגמת סוכנויות רכב או קבלני בניין מציעים לרוכשים רכישה בתנאי מימון נוחים. במקרים רבים הבטחה זו אינה אלא כיסוי במילים יפות להלוואה אשר ניתנת לרוכש בתנאים כלכליים נחותים מאשר התנאים שיכול הרוכש לקבל בעצמו בבנקים.

32,000 ש”ח כל חודש

בדיוק כך, כפי שמודה המועצה בצעד עליו החליטה כעת, עשתה המועצה כאשר התקשרה עם הקבלן להחלפת תאורת הרחוב. הקבלן מימן מכיסו את החלפת התאורה והמועצה התחייבה לשלם לו בעבור החיסכון סכום של 32,000 ₪ בחודש, סכום אשר התברר בחודשים האחרונים, על ידי גזבר המועצה, שאינו מוצדק וגבוה כמעט פי אחד וחצי מהסכום שאפשר להשיג אם תיקח המועצה את ההלוואה ישירות מהבנקים.

בשנים שחלפו, חודש אחר חודש, שילמה המועצה לקבלן את הסכום המופקע וקופת המועצה, אשר אליה מוזרמים כספי הארנונה של כולנו, התרוקנה עוד ועוד.

מוטב מאוחר מאשר אף פעם…

יש שיאמרו ‘מוטב מאוחר מאשר אף פעם’. את ההפסד המתמשך בלם הגזבר אשר יזם את מחזור ההלוואה והמעבר למסלול כלכלי כדאי יותר. את הכסף ששולם עבור ההלוואה היקרה לאורך שנים ארוכות עד כה אין מי שיחזיר.


בדוק גם...

אלי אבידר מגיע לגדרה

חבר הכנסת מטעם מפלגת ישראל ביתנו צפוי לדבר בפני המפגינים בכניסה לגדרה במהלך השבת מערכת …

שינוי גודל גופנים