דף הבית > קורונה > עלה קרב

עלה קרב

דיווח על אירועי חשיפה נוספים במעון עלה מוריה, הורי הדיירים מנסים לתמוך בצוותים המתוגברים במקום. כתבת מעקב

מעון עלה מוריה בגדרה הפך מזה זמן לשדה קרב של ממש בנגיף הקורונה, אחת מהזירות המדאיגות ביותר במגיפה, הן בשל היקף הנדבקים הנרחב שבו, הן בשל אופי המוגבלויות של הדיירים במקום והם בשל התמשכות אירועי חשיפה לחולים מאומתים במקום.

28 אירועי חשיפה שונים במעון אחד

היום, יום חמישי, פרסם משרד הבריאות כי במקום מזוהים עוד 6 אירועי חשיפה נוספים, אירועים אלו מתווספים ל-22 אירועים קודמים אשר נגרמו בשל הידבקותם של עובדים במקום, בסך הכל מוכרים עד כה 28 אירועי חשיפה שונים באותו המעון.

ריבוי אירועי החשיפה מסביר את היקף התפרצות המקום שעד כה אותרו בו 27 חולים מקרב דיירי המקום ועוד 10 עובדים. עם זאת, ריבוי המקרים מציב באור קודר ביותר את הביקורת של קרובי המשפחה של הדיירים במקום אשר התריעו על היות המקום ‘פצצה מתקתקת’ כבר לאר אירוע ההתפרצות הראשוני לפני כמעט חודש ימים.

6 אירועים נוספים. דיווח משרד הבריאות מהיום

ניהול בשיתוף צוותי תגבור

המקום מנוהל בשבועות האחרונים בסיוע של פיקוד העורף אשר הציב שלח למקום כבר פעמיים לפחות כוחות טיהור והציב חיילים במקום אשר מתגברים את הצוות.

לצד הצוות הקבוע במעון עובדים במקום החל מהימים האחרונים גם צוותי תגבור שנשלחו על ידי משרד הרווחה וגם צוותים של מתנדבים מגדרה ומחוץ לה, האחרונים שבהם התייצבו לפני ימים אחדים ממכינת תבור מצפון הארץ.

מקבלת סיוע ממשרד הרווחה, פיקוד העורף ומתנדבים מתוך גדרה ומחוץ לה. מנהלת המעון סודקביץ’

פרחים ושוקולד מההורים

היום הגיעו חלק מהורי הדיירים אשר מבקשים לעודד את הצוותים ולתמוך בעבודתם הקשה במקום וחילקו לצוותים פרחים וחפיסות שוקולד. “האנשים היקרים האלו מטפלים באהובים שלנו כאילו היו בני משפחתם. אנחנו בתקופה קשה ומאתגרת ודווקא בתוכה חשוב לעצור לרגע, לקחת אוויר ולהגיד להם תודה על העשייה המבורכת שלהם שנעשית תחת עומסים פיזיים ורגשיים שלא ניתן לתאר. הם הגיבורים שלנו”.

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים