דף הבית > פוליטיקה > עימות בחירות 2018 ! מי התייצב ומי לא, כל השאלות וכל התשובות

עימות בחירות 2018 ! מי התייצב ומי לא, כל השאלות וכל התשובות

אירוע עימות הבחירות שנערך אמש המחיש בצורה ברורה מדוע נחוץ ורצוי להנהיג תרבות שיח פתוח מכבדת גם ואולי במיוחד בזירה הפוליטית.

לראשונה ביישוב נערכה במרכז אופק במה ציבורית לקבל את פניהם של שני מועמדים לראשות המועצה לעימות בחירות פומבי הראשון שתוכנן להתקיים במקום.

על הבמה הוצבו שני פודיומים זהים, על המסך הוקרן הכיתוב ‘עימות הבחירות גדרה 2018’ והמצלמות לשידור האינטרנטי בפייסבוק הוצבו במקום.

רק לאחר שהתיישבו האורחים, כ 200 מתושבי גדרה שגדשו את האולם עד שחלקם נאלץ לשבת על מדרגות הטריבונה, הודיע המנחה שאפסה התקווה להגעתו של ראש המועצה וכי הערב יתמקד בהצגת התכניות של סהר פינטו ותנועת הגדרתים לעתיד גדרה.

במקום להיענות להזמנה ולאפשר לתושבים לחוש בדמוקרטיה אמיתית הגיב ראש המועצה בהצגת מכתב מעורכי דינו, כבר בשבוע שעבר, בדרישה מפינטו לבטל את העימות המתוכנן ולהסיר את הפרסום לקיומו בטענה להטעיית הציבור אך הבהיר שאינו מאשר ולא מסרב להזמנה. ראש המועצה אף איים בהגשת עתירה בנושא אך עד כמה שידוע עתירה שכזו לא הוגשה מעולם והאירוע התקיים בעיתוי ובמיקום שקבע פינטו מלכתחילה באולם המופעים והכנסים של מרכז אופק.

אף אחד מהתושבים שהגיעו לא מחה ולא נטש את האולם, נראה שהשאלות שעלו מהקהל והתשובות ששמעו מפיו של סהר פינטו היוו תחליף ראוי בעינהם וסיפקו עניין רב לקראת הבחירה הקרובה בקלפי ב 30 לאוקטובר.

השאלות שנשאל פינטו הקיפו את כל תחומי האחריות של המועצה, מניקיון הגנים, דרך אחזקת התשתיות ומוקד 106, עבור דרך תשלומי הארנונה וצביון המושבה. סהר פינטו ענה על כל השאלות ולא הותיר ולו נקודה אחת ללא מענה. “אני עוד לא יודע למי אצביע לחברות במועצה אבל הערב החלטתי חד משמעית לתמוך בפינטו לראשות.” אומר לנו אחד המשתתפים באירוע “ברור לכל מי ששומע אותו שהוא יודע על מה הוא מדבר, הוא יודע מה הוא עושה. הוא הפגין בקיאות מרשימה בכל תחומי האחריות של הרשות מבלי שהתיימר להיות מומחה התוכן בכל תחום ותחום. נראה לי שגדרה הרוויחה בגדול שסהר פינטו עומד להיות ראש המועצה שלה בעשור הקרוב.”

השידור האינטרנטי שהועבר בשידור ישיר בדף הגדרתים בפייסבוק היה סוער. עשרות תגובות של תומכים ומתנגדים הועלו בהתייחסות לכל נושא שעלה ונענה בזמן אמיתי על ידי פינטו על הבמה. נראה שלפחות בכל הקשור להנגשת הדמוקרטיה והשקיפות, תנועת הגדרתים כבר עשתה את הצעד והביאה לגדרה מה שלא היה כאן מעולם. “אנחנו לא נעצור את שידורי הלייב בתום מערכת הבחירות. בהתאם למה שדרשתי שוב ושוב מראש המועצה אני מתחייב שאת ישיבות המועצה בראשותי אנחנו נביא בשקיפות מלאה לציבור ונשדר בשידור חי בפייסבוק של המועצה כפי שנהוג במקומות רבים בארץ מזה זמן. אצלי לא יהיה סיכום כתוב בנוסח א’ והקלטה ערוכה בנוסח ב’. כל מה שייאמר על שולחן המועצה יהיה נתון לביקורת הציבור וייאמר לפרוטוקול” נראה שסהר פינטו ממש לא חושש להראות לכל המתעניינים את התנהלותו ולא חושש לחשוף בפני הציבור הרחב את שיקוליו בקבלת ההחלטות על שולחן המועצה.

גם שאלת הסקרים צפה ועלתה על ידי הקהל על רקע הטענות של ראש המועצה על כך שהסקרים שהציגה תנועת הגדרתים הם שגויים והורדו בהתאם לדרישת ראש המועצה. סהר פינטו העלה את השקף שמראה את תוצאות הסקר לפיו הוא צפוי לנצח את ראש המועצה גם מבלי שהמועמד השלישי פורש מהמרוץ והבהיר כי הסקר הזה הוא הסקר היחיד שבוצע בכלים מקצועיים ועל ידי חברת סקרים מובילה ובמדגם מייצג של תושבי גדרה. הסקר, כך אמר, ממשיך להתפרסם על לוחות המודעות, בדיגיטל ובעיתונות. הורדת התוצאות מעל שלטי החוצות היתה מתוכננת מראש כחלק משלבי הקמפיין המתפתח.

במהלך הערב נשאל פינטו שאלות רבות והמנחה נאלץ לקטוע את הקהל מפאת ריבוי השאלות ולאפשר לסהר פינטו לסכם. המשתתפים שלא הספיקו לשאול את שאלותיהם הוזמנו להצטרף לשידור הפייסבוק לייב שעורך סהר פינטו מידי כמה ימים בקמפיין הזה. השידור הבא צפוי להיות, כפי שעודכנו מתנועת הגדרתים, במוצאי שבת הקרובים.

“יצא לי כבר לשמוע את סהר בחוג בית ואני תומכת בשינוי שיובילו הגדרתים מזה זמן. אבל בכל פעם שאני שומעת אותו מתחזקת בי האמונה שהפעם זה קורה.” אמרה לנו אחת הפעילות בתנועה שהשתתפה בערב “הפעם זה אמיתי. הפעם אין שום כוח שיכול למנוע מסהר פינטו להיות ראש המועצה שלי. אמנם לא ראינו עימות אך במקום עימות קיבלנו אימות. אימות לכל אותן תחושות של רבים ביישוב שמרגישים בתוך תוכם שהגיע הזמן לשינוי.

בדוק גם...

מרגול לא תופיע בגדרה

הופעתה של מרגלית צנעני שתוכננה להיערך היום בגדרה בוטלה סופית המועצה המקומית הביאה במהלך השנה …

שינוי גודל גופנים