דף הבית > חי מהשטח > עיכוב בהקמת הוועדה לבחינת הקטנת נטל הארנונה

עיכוב בהקמת הוועדה לבחינת הקטנת נטל הארנונה

במהלך הקדנציה האחרונה הוכבד נטל הארנונה על כל תושבי גדרה. בהעדר מקורות הכנסה חיצוניים ובהעדר שותפים אמיתיים מקרב משרדי הממשלה, עמותות וארגונים מצאו עצמם התושבים נושאים עוד ועוד בנטל מימון הוצאות היישוב.

במהלך 10 השנים האחרונות, עלתה הארנונה ביותר מ 30%, שיעור רב יותר מהעלאה הנומינלית המוגדרת על ידי משרד הפנים. אך לא די בכך, ההעלאה הגדולה בוצעה בתשלום הארנונה באמצעות ביטול התעריף המוגדר לשטחי שירות, פרגולות ומחסנים.

בעוד ובמרבית היישובים במדינה נהוג תעריף מופחת לשטחי שירות, פרגולות ומחסנים. תושבי גדרה משלמים על כל מטר בחצר המקורה כמו על מטר במרכז הסלון או בחדר השינה, כ 42.57 ₪ לכל מטר.

בגן יבנה השכנה למשל, יישוב מתפתח הדומה לגדרה מבחינות רבות, משלמים התושבים רק 19.53 ₪ למ”ר על שטחי שירות אלו.

סיעת הגדרתים, הגישה לאורך השנים האחרונות מספר הצעות למועצת גדרה, לקבע תעריף דיפרנציאלי אשר יחייב באופן הוגן, ראוי ומקובל את התושבים במס הארנונה בהתאם לגודלו האמיתי של הבית. במסגרת אישור תקציב 2018 הוסכם כי תוקם ועדה מקצועית אשר תבחן את הסוגיה בליווי המשפטי המתאים. ועדה זו לצערנו לא התכנסה עד כה.

הטוענים כנגד הצעות הגדרתים טוענים שלגדרה אין מקורות הכנסה נוספים וכי אין ברירה אלא לחייב במקסימום האפשרי את התושבים. אישור התקציב השנתי שעמד במחלוקת הראה כי קיצוץ בסעיפים שאינם נותנים תפוקה לתושב מאפשרים מציאת מקור תקציבי מחוץ להכנסות הארנונה וכי מדובר בהנהגת סדר עדיפות חדש.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

מרוץ גדרה החסימות

מפנים דרך לרצים

חסימות הכבישים והרחובות ביום שישי בבוקר לטובת מרוץ גדרה הרביעי מרוץ גדרה מתקרב. המועצה המקומית …

שינוי גודל גופנים