דף הבית > חי מהשטח > ‘עוקץ הטוטו’ בגדרה

‘עוקץ הטוטו’ בגדרה

ככל הנראה עצור גם מגדרה, המעורב בענף ההוקי רולר במושבה, בפרשת ‘עוקץ הטוטו’ שהתפרסמה הבוקר על ידי משטרת ישראל בהרחבה בתקשורת הארצית

דיווח ראשוני

משטרת ישראל חשפה הבוקר כי חקרה במהלך התקופה האחרונה מנהלים בהתאחדויות ועמותות מענפי ההוקי והקרלינג בחשד שביצעו דיווחים פיקטיביים במערכת ההקצבות, ולקחו בין השאר את הכסף לכיסם הפרטי. על ידי קבלת תמיכות כספיות במיליוני שקלים על שחקני קש, ליגות רפאים ומשחקים שכלל לא שוחקו.

גם ענף ההוקי מגדרה בין הנחקרים

מדוברות המשטרה (מרכז) נמסר: “במסגרת החקירה נחקרו עשרות מעורבים, בהם ראשי איגודים, יושבי ראש מועדונים, מנכ”לי התאחדויות, מנהלי קבוצות, מאמנים ובעלי תפקידים בעמותות. ענפי הספורט המדוברים הם הוקי קרח, הוקי אינליין, הוקי גלגליות והוקי רולר (הוקי המשוחק על מגרש עם גלגליות), קרלינג (משחק קבוצתי המשוחק על קרח/שטיחים/גלגיליות) בהתאחדויות ועמותות בתל אביב, חולון, בת ים, ראשון לציון, גדרה, נס ציונה, ירושלים, חיפה, תל מונד, יהוד ומטולה”.

ענף מפותח

הוקי הרולר הוא ענף המפותח בגדרה מזה מספר שנים. בעמק הנשר, בצמוד לבריכת גדרה,  הקימה המועצה בעלות משמעותית מגרש הוקי רולר על חשבון מגרשי כדורסל אשר היו במקום לפני כן.

מגרשי הכדורסל בעמק הנשר שבמקומם הוקם מגרש ההוקי רולר

קבוצת ההוקי של גדרה נקראת ‘הוקי דרגונז גדרה’ ושחקני ההוקי מתאמנים בעיקר דרך חוג המופעל על ידי המועצה ומאורגן על ידי מרכז אופק. המועדון פעיל מזה כעשור ומאמן הקבוצה הוא אנדריי שטפוצה, מי שאימן בעבר את נבחרת ישראל ומוביל את נבחרות גדרה להשתתפות קבועה באליפות ישראל.

סמל קבוצת ההוקי דרגונס

בתחילת דרכו של הענף בגדרה ניהול הקבוצות התנהל בחסות העמותה לקידום הספורט בגדרה. כיום כל הפעילות מרוכזת בעמותת הוקי גדרה החברה גם בהתאחדות הוקי הקרח הישראלית ונתמכת בחסות טוטו-WINNER.

תחילת החקירה בדיווח של ההתאחדות

מהמועצה להסדר ההימורים בספורט (הטוטו) נמסר בתגובה: “חקירת המשטרה התבססה בין השאר על מממצאי דוחות ביקורת פנימיים של הטוטו אשר חשפו ליקויים ואי סדרים בדיווחים שהעבירו התאחדויות ואיגודי הספורט החשודים בפרשה. למן תחילת החקירה שיתף הטוטו פעולה באופן מלא עם המשטרה, והמליץ בפני משרד הספורט לשלול תמיכה לאותם גופי ספורט חשודים שנבדקו על ידו, ולפעול להשבת כספים שהוקצבו על סמך הדיווחים החשודים כשקריים”.

 

בדוק גם...

רוק & בלוז

עכבר המושבה מרכז לכם את כל ההופעות באזור במהלך החודש הקרוב עם תום הקיץ מתקשה …

שינוי גודל גופנים