דף הבית > תשתיות > עולים קומה

עולים קומה

החל, שוב, שיפוץ בניין מועצת גדרה

בבניין מועצת גדרה, ברחוב פינס, 3 קומות אשר רק שתיים מהן בשימוש. הקומה השלישית נבנתה כבר לפני למעלה מ-20 שנה כקומת מעטפת בלבד ולא הושלמו בה מעולם חלוקה פנימית ופיתוח מלאים.

איפה הכסף?

כבר ב 2009, לפני 11 שנים, מיד עם הבחרו של גמליאל לרשות בראשונה, פעל ראש המועצה לאישור תב”ר (תקציב בלתי רגיל) בסך 1.5 מיליון ₪ ל’השלמת הקומה השלישית’ שיועדה בין השאר לקלוט את הועדה לתכנון ובנייה על בסיס תכנית שהוכנה כבר ב 2004!!

במקום שיפוץ הקומה שאושרה לטובת שיפור השירות של המועצה הסיט ראש המועצה את סכומי כסף משמעותיים מתוך תקציב זה לשיפוץ לשכתו. כיום ראש המועצה מתרווח בלשכה מרווחת, ואילו הקומה השלישית נותרה עד היום קומת רפאים ריקה ונטושה.

ריקה ונטושה .צולם על ידי נציגי מבקר המדינה במרץ 2015

“מבקר המדינה רואה בחומרה”

מבקר המדינה אשר ערך ביקורת במועצה איתר את העבירה שבוצעה בכספי הציבור והעיר עליה בחומרה לראש המועצה וצוות הניהול הבכיר שלו. “משרד מבקר המדינה רואה בחומרה את העובדה ששיפוץ לשכת ראש המועצה מומן מכספי התב”ר שנועד להשמיש את הקומה העליונה בבניין המועצה.” כך נכתב בדו”ח מיוחד שהופץ מטעם המבקר.

את הדו”ח חתם אז מבקר המדינה באמירה חריפה ביותר: “משרד מבקר המדינה רואה בחומרה את העובדה שראש המועצה פעל בניגוד להוראות החוק בכל הנוגע לניהול התב”רים של המועצה המקומית גדרה.” והמליץ למשרד הפנים להפעיל את נוהל החיוב האישי על מנת לחייב את ראש המועצה גמליאל להחזיר מכיסו לקופה הציבורית את הכספים אשר עשה בהם שימוש פסול בניגוד לחוק. ככל הידוע עד לימים אלו, משרד הפנים לא הפעיל את סמכותו בעניין וראש המועצה לא נדרש לשלם מכיסו על התנהלותו בפרשה.

האם הפעם תשופץ באמת הקומה השניה? אתר העבודות בבניין המועצה, השבוע

2.9 מיליון ₪ מחיר פתיחה

השיפוץ שהחל לפני כשבוע ימים תוקצב בסך 2.9 מיליון ₪, מחיר שלא מן הנמנע עוד יאמיר כהרגלם של פרויקטים שמנהלת מועצת גדרה, מחיר שכל כולו מתקציבה של המועצה במימון מיסי התושבים.

מתיחת פנים. הדמיית רחבת המועצה ומראה המבנה החיצוני לאחר השיפוץ

פיתוח רחבת הכניסה

כחלק מהפרויקט מתוכנן גם פיתוח של רחבת הכניסה הצפויה לכלול גם חיבור של שביל האופניים הראשון בגדרה שמתחיל כמה עשרות מטרים צפונית לרחבה ומסתיים כמה עשרות מטרים דרומית לה.

נותר לקוות כי הפעם ייהנו תושבי גדרה משיפור שירותי המועצה שיביא השיפוץ האמור, שיפוץ הנעשה בתקציב לא מבוטל דווקא בעיצומו של משבר הקורונה.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים