דף הבית > חינוך > עוברים לדיגיטלי

עוברים לדיגיטלי

יותר ויותר בתי ספר במדינה עובדים להתבסס על ספרים דיגיטליים דרך פלטפורמות מתקדמות בתחום. האם התכנית תשולב גם בבתי הספר של גדרה?

בשנים האחרונות אנו עדים לעוד ועוד ביקורות על אי ההתאמה של מערכת החינוך ושיטות הלימוד המסורתיות הנהוגות בה לקידמה הטכנולוגית בה חיים התלמידים.

הניסיונות להתאים את שיטות הלימוד לקידמה הטכנולוגית הם מגוונים. בחלק הולך וגדל מתי הספר בארץ לא מסתפקים בחידוני Kahoot מעת לעת ועוברים להתבסס גם במישור ספרי הלימוד על ספרים דיגיטליים תוך התבססות על פלטפורמה מתקדמת בשם Classoos.

30,000 תלמידים כבר נהנים מספרים דיגיטליים וילקוטים קלילים

מעיון במפת בתי הספר של Classoos נראה שהשיטה הוטמעה כבר בלמעלה מ-90 בתי ספר בהם לומדים יותר מ30,000 תלמידים הלומדים ביישובים ירושלים, תל אביב, באר שבע, חולון, מודיעין, רמת השרון, ראש העין, בת ים, לוד, גבעת שמואל, נס ציונה, חדרה, עמק חפר, לב השרון, חוף השרון, עמק יזרעאל, טבריה, קריית ביאליק, כפר תבור, גבעתיים, רמת גן, הרצליה וקדימה-צורן. גדרה עדיין לא נראית ברשימה.

החיסרון של השיטה דומה לחיסרון של העיתון הדיגיטלי על פני המהדורה המודפסת או של הספר הדיגיטלי על פני הריח של דפי הספר בו ניתן לעלעל ולשקוע גם בלי מטען לIPAD.

מפת היישובים הדיגיטליים. גדרה עדיין לא על המפה

יתרונות רבים

מאידך היתרונות של ספרים דיגיטליים, על פי המצדדים בשיטה, הם רבים. תכנת העיון בספרים מאפשרת הוספת מירקורים, פתקים, קישורים, סרטונים. ספרים בשפה זרה משולבים עם קבצי קול המקלים על לימוד השפה, הספרים ניתנים לשימוש בכל הפלטפורמות במחשב, בטאבלט ובטלפון הנייד וזמינים גם ללא חיבור לאינטרנט. השיטה מאפשרת גמישות בעת מעבר הקבצה או מגמה, הם כמובן תופסים הרבה פחות מקום ומהווים פיתרון אולטימטיבי לבעיית הילקוטים הכבדים.

באחרונה נשלחה משלחת מכובדת מקרב הנהלת גדרה לכנס חדשנות עירונית המתקדם בעולם. האם יביאו מנהלי היישוב טכנולוגיה דומה גם לבתי הספר של המושבה? ימים יגידו.

 


בדוק גם...

חפירות גדרה

עם סיומה של החפירה הארכיאולוגית בגדרה, הרצאת ZOOM בנושא תתקיים בשבוע הבא הרבה מתושבי המושבה …

שינוי גודל גופנים