דף הבית > חי מהשטח > עדויות נוספות לפעילות הישיבה הליטאית בגדרה

עדויות נוספות לפעילות הישיבה הליטאית בגדרה

על רקע הכחשת ראש המועצה לפעילות הישיבה בגדרה, התפרסמו הבוקר עדויות נוספות באתר החרדי ‘כיכר השבת’

במהלך סוף השבוע האחרון חתמו יותר מ 700 תושבים על עצומה ציבורית הקוראת לשמירה על הסטטוס קוו בגדרה. ההתארגנות הנרחבת הזו באה על רקע עדויות הולכות ומצטברות לגבי פעילות רציפה של ישיבה חרדית ליטאית במושבה.

הישיבה אשר על פי העדויות החלה פעילותה במבנה ברחוב גמליאל, המשיכה משם למקלט ברחוב קק”ל וממשיכה את מימוש תוכניותיה להתיישב בגדרה למרות ההתנערות המועצה המקומית מתוכניות אלו.

אתמול יצא ראש המועצה בקריאה חריגה והבהיר “אין ישיבה ליטאית בגדרה!”. נראה שקריאה זו הוציאה גם את מנהלי הישיבה עצמה משלוותם. הבוקר בחר מי שבחר להעביר תמונות אשר צולמו ככל הנראה על ידי בחורי הישיבה עצמם מתקופת פעילותם במבנה הציבורי השוכן ברחוב גמליאל מספר 18 (מבנה הצמוד למגרש הספורט שברחוב) לאתר ‘כיכר השבת’.

המבנה ברחוב גמליאל 18 (צילום משנת 2012)

“רבנו אמר לפתוח ולא לפחד משום דבר”

בכתבה ב’כיכר השבת’ הועלה גם סרטון שבו שיח בין רבנים השוטחים את התוכניות להקמת הישיבה למרות הקשיים החומריים הנערמים בפניהם. המסר הכללי העובר בסרטון הוא נחישותם של מובילי המהלך להמשיך אותו עד להצלחתה של הישיבה. “רבנו אמר לפתוח ולא לפחד משום דבר”.

הפרסום האחרון הוא עדות המצטרפת לרשימה של עדויות המבהירות כי בניגוד לרוח דבריו של ראש המועצה, פעילות הישיבה בגדרה בהחלט התקיימה. ראש המועצה בעצמו הכריז במקור על כך שבמבנה ברחוב גמליאל ניתן אישור שימוש שלא על דעתו, לפרסומים קודמים ב’כיכר השבת’, לפגישה של תושבים עם בחורי הישיבה ברחובות גדרה ולעדויות מתווכי נדל”ן בגדרה המעידים כי נעשו מולם מאמצים למצוא פתרונות דיור ל-15 בחורים.

באחת התמונות אשר צולמה כפי הנראה בתוך מבנה הישיבה נראה גם אמנון מלמד, מקורבו של ראש המועצה גמליאל, עובד מועצה אשר משמש כראש התרבות התורנית במועצת גדרה. לא ידוע האם הוא הגורם שנתן את אישור השימוש במבנה לבחורי הישיבה.

שגרת צהריים, תמונה מתוך הישיבה פנימה כפי שהתפרסמה ב’כיכר השבת’

פגישה מתוחה

לא ברור עד הסוף מה היתה הכוונה של מי שבחר לפרסם עדויות אלו ב’כיכר השבת’ דווקא בעיתוי זה אך ברור שעל רקע הצהרת ראש המועצה מחד ועל רקע הצטברות העדויות מאידך שהישיבה פעלה ומתכוונת להמשיך לפעול בגדרה צפויה להתקיים פגישה מתוחה בין התושבים הדורשים את השמירה על הסטטוס קוו לבין ראש המועצה. הפגישה עתידה להיערך מחר בשעה 17:00.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

סגד לכולם

חג הסגד יצוין בקרוב ובעמותת חברים בטבע יקיימו מפגש הדרכה על הגדת הסגד שהפיקו לטובת …

שינוי גודל גופנים