דף הבית > צרכנות > בריאות > עברו את השואה, יעברו גם את זה

עברו את השואה, יעברו גם את זה

קבוצה ראשונה של ניצולי שואה הגיעה היום למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית להתחסן לקורונה, כחלק מפרויקט חיסונים משותף לבית החולים ועמותת “עמך” המטפלת בניצולי שואה

הבוקר, יום ראשון, הגיעה למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית קבוצה ראשונה של שישה ניצולי שואה להתחסן נגד קורונה. בשבוע שעבר פנו נציגי בית החולים לעמותת “עמך”, המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה והדור השני, בבקשה לסייע באיתור ניצולי שואה אשר מעוניינים ויכולים להתחסן, אך מתקשים לקבוע לעצמם תור. נציגי סניף רחובות של העמותה העבירו שאלונים בקרב ניצולי שואה שעימם הם בקשר, במטרה להבין מי מבין הניצולים יכול לעבור חיסון לקורונה. מוקד זימון התורים לחיסון של בית החולים פנה באופן יזום לניצולי השואה, והזמין אותם להגיע להתחסן. הבוקר חוסנה הקבוצה הראשונה שהיתה מורכבת משישה ניצולים, ובהמשך השבוע צפויים להגיע ניצולים נוספים.

נותנים כתף. הבוקר בקפלן

זר פרחים למחסנים

עליזה שור, ניצולת שואה בת 85, שהגיעה להתחסן היום, אמרה לצוות האחיות המחסנות:  “קמתי מוקדם בבוקר ומיהרתי לקנות זר פרחים להעניק לצוות. אני מבקשת להודות לכם על היוזמה, אני מאושרת שבאתי לקפלן, זהו בית החולים שלי.” היא הוסיפה ואמרה:”אני מתחסנת כי זו שעת חובה לכל אזרח במדינת ישראל”.

פרחים למחסנים. עליזה שור וזר הפרחים שהעניקה לצוות המחסנים בקפלן

“חובה מוסרית להגן עליהם”

שולמית אוחנה, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי קפלן אמרה היום על הפרויקט:  “יזמנו את שיתוף הפעולה עם עמותת ‘עמך׳ לאפשר לניצולי שואה להתחסן משום שיש לנו חובה מוסרית להגן עליהם, כחברה וכמדינה, ורצינו להנגיש להם ככל האפשר את החיסונים. התרגשנו מאוד ושמחנו שהתאפשר לנו להוביל פרויקט ייחודי זה”.

דפנה מיטרני דגן, מנהלת סניף רחובות של עמותת ׳עמך׳:  “העמותה מטפלת ומסייעת לניצולי שואה באופן יומיומי, ושמחנו על הפניה של קפלן שאפשרה לנו לסייע להם גם בפעולה חשובה זו של שמירה על חייהם באמצעות החיסון. עמותת עמך היא עמותה ארצית, ואנו קוראים לבתי חולים נוספים לבצע פניה יזומה לניצולי שואה ולאפשר להם להתחסן”.

 

קרדיט צילום: המרכז הרפואי קפלן

בדוק גם...

צפוף בגולדה

כבר לא בעיה תיאורטית. עם תחילת אכלוס השכונה – בעיית החניה כבר ניכרת ברחובות השכונה …

שינוי גודל גופנים