דף הבית > קורונה > ספרי רחוב

ספרי רחוב

מהשלכות משבר הקורונה – ספריות השאלה פרטיות ברחובות המושבה

משבר הקורונה, אשר מראה סימני סיום והתאוששות אך בוודאי עדיין עמנו, הותיר זמן פנוי רב בידי רבים מתושבי המושבה אשר חזרו לאהבה ישנה, לקריאת הספרים.

הרבה זמן פנוי אבל אין איפה לקנות או להשאיל ספרים

החנויות הסגורות וספריית היישוב הנעולה היוו בעיה קטנה בלבד בפני חובבי הקריאה במושבה אשר מצאו לבעיית זמינות הספרים פתרון מקורי.

בעקבות יוזמת ‘עץ נדיב’ אשר מקיימים בגדרה מזה זמן מכירת ספרים במחיר סמלי, כולל מכירת ספרים משומשים ללא מוכר, יצאו מספר תושבים ביוזמת ספריות פרטיות במרחב הציבורי מחוץ למפתן ביתם.

כפטריות אחרי קורונה. ספרייה פרטית בשכונת ‘הגבעה’

ספריות רחוב

בשכונת ה’גבעה’ מצאנו בימים האחרונים מדפי ספרים עמוסים בספרים מסוגות שונות אשר ניתן להשאיל ולהחזיר ללא כל רישום או התחייבות חתומה, פשוט קרא והחזר למקום בזמנך הפנוי.

בשכונת נחלים (רחוב נחל ארנון) מצאנו הרחבה של פרויקט ‘עץ נדיב’ אשר משאילים ספרים תמורת מחיר סמלי בלבד ובחינם לאוכלוסייה המבוגרת שאף מוזמנת לבקש שירות ‘עד הבית’ ולקבל את הספר מבלי לצאת מרחב הציבורי.

משאילי הספרים, אשר פרסמו את ההשאלה בסביבתם הקרובה וברשת החברתית, הדגישו בפני המשאילים בזמן הקורונה את השמירה על כללי ההיגיינה המתחייבים והחזרת ספרים לאחר חיטויים במגבונים או כל דרך אחרת.

יש לקוות שמפעילי הספריות הפרטיות זכרו להכניס את הספרים לפרק הזמן של הגשם המפתיע ויחזירו את המדפים לפעילות בהמשך.

כפטריות אחרי קורונה. ספרייה פרטית בשכונת ‘נחלים א’

הספרייה היישובית חוזרת לפעילות

במקביל חזרה השבוע לפעילות הספרייה היישובית במתכונת מקורית גם כן.

הספרייה מנועה מלקבל קהל רחב לתוך חלל הספרייה ומזמינה את קהל הקוראים להזמין מראש את הספר המבוקש והספרניות יצאו אל התושב לללת לו את הספר המושאל. את הספרים המוחזרים מבקשים בספרייה, בהתאם לכללי משרד הבריאות, להחזיר לתיבת ההחזרה שם יבלו ספרים מספר ימים במעין ‘הסגר’ כדי לוודא שאף נגיף לא דבק בהם ועובר מקורא אחד לשני.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏טקסט‏‏

“נא להחזיר דרך פתח ההחזרה בלבד”. כרזת החזרה לפעילות של ספריית גדרה

שום נגיף לא יעצור את עם הספר…


בדוק גם...

השכונה לוקחת אחריות

לקראת חג הסוכות עמותת “סולידריות ישראלית” יוצאת במבצע איסוף מזון ובגדרה כבר יש שכונות שהצטרפו …

שינוי גודל גופנים