דף הבית > קורונה > ספטמבר האדום

ספטמבר האדום

63 נדבקים חדשים ב-3 ימים. בתוך פחות מחודש הוכפל מספר הנדבקים בגדרה מאז תחילת המגיפה

למרות הסגר שמלאו לו היום 7 ימים, הנגיף עדיין משתולל ברחבי גדרה.

הבוקר, שעות בודדות לפני כניסתו לתוקף של הסגר הכללי המהודק, עדכן משרד הבריאות את מניין הנדבקים שוב – היקף הנדבקים בגדרה עלה ל-434 מאז פרוץ המגיפה, 153 תושבים מדווחים כחולים מאומתים וככל הנראה שיש תושבים רבים נוספים שטרם אמתו את דבר מחלתם או שמסתובבים ביישוב ללא תסמינים כלל וללא מודעות לדבר הידבקותם.

63 נדבקים חדשים ב-3 ימים. גרף הנדבקים של גדרה

החודש האדום

המספרים מציבים את חודש ספטמבר, מאז פתיחת מערכת החינוך, כחודש השלילי ביותר מאז פרוץ המגיפה. בתוך 25 הימים הראשונים של החודש הוכפל ויותר מספר הנדבקים מאז פרוץ המגיפה.

בתוך כך, מדד הרמזור של גדרה נכון לאתמול עמד על ציון של 6.4 והציב אותנו בסטטוס כתום, הבוקר שוב חזר המדד לעלות לשיעור 6.6 בסולם גמזו. לא מנן הנמנע שהיקף ההדבקות ב-3 הימים האחרונים יחזיר את המושבה שוב לסטטוס הלא מחמיא – אדום.

6.6 בסולם גמזו. הרמזור חוזר לעלות (הנתונים נכונים לבוקר 25/9)

הנגשת הנתונים לציבור

לקצב ההתפשטות תורמת העובדה שאין ביישוב שום מנגנון מקומי המסייע בידי רשויות משרד הבריאות בקטיעת שרשראות ההדבקה, זולת ‘גדרה היום’ אין בגדרה מאגר מידע המנגיש את נקודות החשיפה לחולים מאומתים בהם התקיים פוטנציאל הדבקה מזוהה, לציבור.

גם הדוגמא האישית של בכירי המועצה נראה שדורשת שיפור. השבוע נודע כי בכיר במועצת גדרה שנדבק בנגיף וגרם לשרשרת של אירועי חשיפה לנגיף במקומות ציבוריים במושבה, לא טרח לפרסם את דבר הידבקותו ברבים וחלק מהתושבים אשר נחשפו אליו לאחר שנבדק לכאורה למדו על כך רק דרך קריאת הידיעה ב’גדרה היום’.

כמעט 20,000 כניסות למפת הקורונה של המושבה. מאגרה מידע של נקודות החשיפה לחולים מאומתים בגדרה ממשיך להתעדכן

 

ריכוזי התחלואה

פיזור התחלואה ביישוב הוא נרחב וקיים כמעט בכל שכונות היישוב. ריכוזי התחלואה ממוקדים ב-8 שכונות במזרח ובמרכז היישוב.

שמרו על ההוראות בהקפדה. אפשר לנצח את הנגיף!

בדוק גם...

חוזרים לעבודה

הרצאות בנושאי סיוע בחזרה לשוק העבודה לצעירים יתקיימו במרכז הצעירים של גדרה תקופת דמי האבטלה …

שינוי גודל גופנים