דף הבית > קהילה > ‘סיפורו של תפוח אדמה’

‘סיפורו של תפוח אדמה’

הספר שכתב לפני מותו בתאונה מתניה שטרן ז”ל יוצא לאור

“מתניה כמעט בן 35, אוהב אדם ואדמה, כל חי וצומח, אהב לטייל בכל מקום ופינה, בכל בור ומעיין טבל ושמח. היה אבא אוהב ואהוב, מסור וטוב לארבעת ילדיו, איש של חיים ושמחה.” כך בחרה לתאר אותו אשתו, אחינועם, אשר יצאה לפני מספר חודשים בפרויקט הנצחה ייחודי לזכרו של מתניה שטרן ז”ל, המורה לשל”ח אשר נהרג בתאונת דרכים בפתח בית ספרו, בית הספר רמון לפני כשנה וחצי.

צמיחה וגדילה בספר מאויר

היום סיימו תלמידי תיכון רמון את שנת הלימודים. שנת הלימודים הראשונה אשר החלה והסתיימה ללא המורה האהוב עליהם, המורה לשל”ח מתניה שטרן ז”ל.

באופן סימבולי, בדיוק השבוע קיבלו התומכים בהפקת הספר לזכרו עותק מהספר אשר את הפקתו השלימה בימים האחרונים אשתו בעזרת מימון המונים.

הספר “סיפורו של תפוח אדמה” מתאר את התהליכים בטבע, ונותן לילדים מגיל ינקות ועד למבוגרים עד גיל גבורה מפגש חי עם מושגים של צמיחה וגדילה, בציורים מאירי עיניים. המעיין בספר רואה בנקל כי הספר נכתב מתוך האהבה של מתניה לעולם החי והצומח.

תמונתו של מתניה שטרן ז”ל כפי שמופיעה על גב הספר

אסון בפתח בית הספר

כזכור , האסון בתיכון דרכא רמון בגדרה, התרחש עת מתניה, כשהיה בדרכו לבית הספר לצאת לטיול עם תלמידיו, נהרג מפגיעת רכב חולף בשדרות בגין. מתניה היה מורה אשר היה אהוב מאוד על תלמידיו ואהב מאוד את הטבע. לאחר מותו החליטו משפחתו וחבריו להוציא לאור את ספר הילדים אותו כתב אך לא הספיק לפרסם.

הרתמות נרחבת למימון הפקת הספר

לא פחות מ 379 תומכים תרמו מכספם לפרויקט ההנצחה לזכרו שהצליח לגייס 45,500 ₪ להפקת הספר.

 


בדוק גם...

עדכוני חשיפה

אירועי חשיפה נוספים לו על מפת הקורונה של המושבה אירועי החשיפה החדשים שעלו על המפה: …

שינוי גודל גופנים