דף הבית > תרבות > סיפורה של תקופה

סיפורה של תקופה

מרכז אופק מזמין את תושבי גדרה להצגת תיאטרון היידישפיל בתל אביב

אם אין אולם הצגות בגדרה אז אפשר לארגן נסיעת תושבים משותת להצגות בעיר הגדולה.

המועצה המקומית ומרכז אופק מזמינים את התושבים להזמין כרטיס מסובסד להצגה שתיערך במוצאי השבת הקרובה בתיאטרון היידישפיל. מספר המקומות מוגבל.

משפחתו של חזן

המשפחה שקרבה בין החזנות למוזיקה פופולרית, ששרה שירי עם יהודיים לצד תפילות ומנגינות ג’אז וריגשה את כל העולם היהודי בעשורים שאחרי השואה – המשפחה הזאת, משפחת מלבסקי, הפכה לאגדה.

תיאטרון יידישפיל מחייה את סיפורה של המשפחה, בהנהגתו של החזן והזמר הדגול שמואל מלבסקי, שהחליט בצעד מהפכני להופיע לא רק לצד בניו, אלא גם לצד ארבע בנותיו. מלבסקי נולד בעיירה יהודית בקרבת קייב והיגר לארצות הברית בתחילת המאה ה-20 – כבר במעמד של כוכב עולה. כשהחל לשתף את בנותיו המוכשרות בהופעותיו, נסגרו דלתות בתי הכנסת האורתודוקסיים בפניו, אך הפופולריות של חבורת הזמר המשפחתית לא נפגעה, אלא רק נסקה.

שתיים מבנות משפחת מלבסקי, גולדל’ה וגיטל’ה, הופיעו לימים לצד הכוכבים הגדולים ביותר של הפופ העולמי – פרנק סינטרה ובוב הופ. המשפחה הקליטה תקליטים, כבשה במות ואולמות ברחבי ארה”ב ובעולם כולו לרבות ישראל.

תיאטרון יידישפיל מספר את סיפורה מלא ההשראה של המשפחה ושל התקופה שבה פעלה בהצגה שכתב ששי קשת, מלאה בשירים מלאי נוסטלגיה ורגש. התיאטרון מבטיח שלא להותיר עין יבשה.

כתיבה: ששי קשת,
בימוי: עדינה חיימיס 
ניהול מוזיקלי: דוד קריבושה 
יעוץ תוכן ועריכה מוזיקלית: קובי לוריא

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏12‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏טקסט‏‏‏‏

תיאטרון במוזיאון. כרזת הפרסום של מרכז אופק

בדוק גם...

יום הולדת 83 בטאבלט

בהרצפלד מתמודדים עם המרחק של הקשישים מהמשפחה – באמצעות מפגש וירטואלי בטאבלט סופיה, מטופלת בביהח …

שינוי גודל גופנים