דף הבית > קורונה > סימנים ראשונים לתחילת בלימת המגיפה בגדרה

סימנים ראשונים לתחילת בלימת המגיפה בגדרה

במקביל לסימנים הראשונים ברמה הלאומית, גם בגדרה ניכרים סימנים ראשונים להתמתנות המגיפה. האם הסגר מתחיל לתת סימנים ראשונים של הצלחה

כשבועיים לאחר תחילת סגר חגי תשרי, סימנים ראשונים של בלימת המגיפה בגדרה.

ביממה האחרונה דווחו 12 נדבקים חדשים ומאז חצות נרשמו 4 נוספים, מספר נמוך ביחס לימי השיא במהלך השבועיים האחרונים בהם הגיע היקף הנדבקים היומי ליותר מ-30.

היקף המוגדרים כחולים פעילים בגדרה ירד במעט לאחר שמספר המחלימים החל לראשונה לעלות על מספר הנדבקים החדשים. מספר החולים הפעילים עומד על 196 לפי דיווח משרד הבריאות הבוקר.

587 נדבקים עד כה בגדרה. מדד התחלואה מאז ה 1/9

הרמזור עדיין אדום

מדד הרמזור גם הוא משקף התמתנות ראשונית בנתונים המדאיגים של גדרה לאחר שירד ביומיים האחרונים. עם זאת גדרה עדיין מוגדרת כיישוב אדום עם מדד רמזור של 8.0. החזרה לצבע כתום צפויה עם הירידה אל מתחת לרף 7.5

8 בסולם גמזו. הרמזור המעיד על סימני התאוששות ראשונים

המפה מתעדכנת לשימושכם

בתוך כך המשיכה גם אתמול מפת הקורונה של המושבה להתעדכן בשל איתור חולים מאומתים במקומות ציבוריים, מעט מאוד ביחס להיקף הנדבקים שאותר. יש לקוות שאכן מרבית הנדבקים לא נכחו בשום מקום ציבורי ברחבי היישוב אך יש להניח שהדיווחים המועטים של משרד הבריאות מקורם במנגנון מחקר אפידמיולוגי חסר ובהימנעות של הנדבקים מדיווח אמת מלא על כלל המקומות בהם שהו.

המפה של גדרה היום, שמספר הכניסות אליה חצה את ה-20,000, ממשיכה להיות המקום היחיד בו ניתן להתעדכן על כל הפרטים בדבר אירועי חשיפה לחולים מאומתים במושבה.

היכן הדוגמא האישית?

גם חלק מהבכירים ומנבחרי הציבור נדרשים לשיפור בדוגמא האישית בכל הקשור להתנהלות האישית בעת הדבקות בנגיף.

לפני כשבוע נודע כי בכיר במועצה המקומית נדבק בנגיף אך עד לשעות אלו לא טרח הבכיר ולא טרחה המועצה לעדכן בדבר הידבקותו כדי לבלום את שרשראות ההדבקה וכדי לשמש דוגמא אישית לציבור הנדבקים.

גם ביחס להידבקותה של השרה להגנת הסביבה, גמליאל, אשר נודע אתמול כי נדבקה בנגיף עלו טענות ממשרד הבריאות על שיתוף פעולה בעייתי עם החקירה האפידמיולוגית.

נראה שלמרות המגיפה המשתוללת, העדויות על אנשים שהדביקו 16 בני משפחה ועל משפחות בהם הנגיף קוטל מספר בני משפחה אחת, יש הלוקחים דוגמא אישית מהנשיא טרמפ במקום לשים מסיכה, לשמור על בידוד קפדני ולדווח דיווח אמת מלא בחקירה האפידמיולוגית.

שמרו על הכללים והישמרו מהמגיפה!


בדוק גם...

תאונת גמל

תאונה חריגה הבוקר. שניים נפצעו לאחר שגמל עליו רכבו החל להשתולל בשעה 10:30 לערך הבוקר, …

שינוי גודל גופנים