דף הבית > פוליטיקה > סיים בידוד

סיים בידוד

חבר המועצה החדש, עו”ד אבי דנקו, השלים בידוד מניעתי בשל חשיפה של בנו לחולה קורונה. “לא פשוט”

חבר המועצה טרי מסיעת הגדרתים השלים השבוע תקופה של כ-10 ימים בידוד בשל חשיפה של בנו, בן ה-7, לחולה מאומת בכיתת בית הספר של החופש הגדול בבית הספר רימונים.

דנקו, אשר השלים בידוד קפדני יחד עם כל המשפחה בשל חוסר היכולת לבודד לבדו את בנו הקטן ולמרות שלא נחשף בעצמו לחולה מסכם את התקופה “חופש שהוא ממש לא נופש”.

מה היה הכי קשה בתקופת הבידוד?

“אני חושב שהכי קשה לי היה הסיטואציה כאילו אתה בחופש אבל בעצם אתה לא באמת יכול ללכת לשום מקום כי אתה בבידוד. הסיטואציה הזאת שוואלה הנה כל המשפחה ביחד עולה לך המחשבה: ‘אולי נלך לאיזה נחל?’ אבל בעצם אי אפשר. חופש שהוא לא נופש.

מה שעוד מקשה על התקופה היא התחושה שאתה מרגיש כמו מצורע.

בספר ויקרא יש את פרשת המצורע, באותם הזמנים כל מצורע הוצא מחוץ למחנה ואף אחד לא היה מעז להתקרב אליו, כך הייתה התחושה הראשונית שהבאנו שאנחנו צריכים להיכנס לבידוד, אפילו את האוכל שמים לך במדרגות והולכים.

אתה בא לקחת משהו משליח אתה אומר לו: ‘תניח, תניח אני אקח’ וברגע שהוא מתרחק אתה לוקח את המשלוח.

אפילו כשאימי גילתה שאנחנו בבידוד, אחריי שנרגעה מעט מההיסטריה הראשונית (הייתי צריך להסביר לה כרבע שעה שלא נדבקנו) היא אמרה לי ‘טוב, אני אכין אוכל ומישהו יזרוק לכם במדרגות’.”

הרבה זמן פנוי. דנקו במהלך הבידוד

מה תמליץ לחבר שנאלץ להיכנס לבידוד?

“באופן כללי ממש כדאי להימנע בכל דרך מהדבקות וחשיפה לחולים כדי שלא להיכנס לבידוד. אם כבר נכנסים אז בהחלט אפשר לנצל את התקופה הזו לחיבור למשפחה, השלמת קריאת ספרים וקצת סדרות. אצלי עיקר הזמן הושקע בילדים כי אישתי, פרח, המשיכה לעבוד מהבית תוך כדי הבידוד. לא פשוט היה למלא את היום בתוכן לילדים מבלי היכולת לצאת כלל מהבית.”

יש אנשים ש’משאירים את הטלפון בבית’ כדי לא לקבל הנחיית שב”כ לבידוד. מה אתה חושב בעניין?

“תופעה חמורה ביותר! הנחיות אלו נועדו להציל נפשות ולהציל את הכלכלה של המדינה ושל כולנו. מי שבורח מבידוד למרות שעלול להיות נשא של הנגיף מתנהג בחוסר אחריות בצורה בלתי רגילה.”

“חופש שהוא ממש לא נופש”. חבר המועצה דנקו

לאור עובדת הבידוד מהילד בבית הספר – איך אתם נערכים / האם אתם מוטרדים מהחזרה הקרובה לבתי הספר?

“האמת היא שעדיין לא הכי  ברור לי מה תכנית החזרה ללימודים? כי שר החינוך מציג תכנית אחת, ארגון המורים דוחף לתכנית שנייה והפרויקטור מכתיב תכנית שלישית. בכל הסלט הזה אנחנו ההורים נמצאים באמצע ומנסים להבין לאן משיטים את הספינה הזאת שנקראת ‘מערכת החינוך בצל הקורונה’. כולי תקווה ששנת הלימודים תפתח על הצד הטוב ביותר.”

קהילה מחבקת

“בכל המצב הלא פשוט של הבידוד גילינו את העושר העצום שקיים ביישוב” מוסיף דנקו “בכל ימות השבוע קיבלנו פינוקים, עוגות, פיצות, מוצרי יצירה לילדים, משלוחי קניות ועד לבדיחות ווסטאפ קבועות ועוד המון מה שנקרא “מתנות קטנות” של שכנות וערבות ההדדית. גילינו קבוצת ווסטאפ מדהימה של תושבים שחרטה על דגלה לעזור למבודדים שבינינו. אנחנו מכירים גדרה ביומיום כיישוב עם המון קהילתיות אבל כשאתה מקבל את התשומת לב העצומה הזאת אתה פשוט נדהם.”

בבידוד אבל לא מרגישים לבד. קהילת גדרה ממשיכה לסייע למבודדים

קרוב ל-200 מבודדים

גם היום, בגדרה יש קרוב ל-200 תושבים הנמצאים בבידוד, מספר נמוך משמעותית מהשיא שחצה את ה-400 מבודדים במהלך תחילת הגל השני.

קרוב ל-200 מבודדים. תמונת המצב של המבודדים באזור נכון להיום בבוקר

בידוד אבל לא לבד

“כמובן שמשפחתי הקרובה, בראשם אימי היקרה, ששלחו באופן יומיומי אינג’רה עם כל מיני מטעמים.” מסכם דנקו “האחיינים, האחייניות, החברים, השכנים שביצעו לנו כל מיני שליחויות וכל מיני סינג’ורים שונים שהיו לנו והרגשנו הכי נוח בעולם לפנות לכל אחד מהם. היינו בבידוד אבל ממש לא היינו לבד.”


בדוק גם...

שבט במשבר

שבט צופי גדרה, שבט שחר, נקלע למצוקה תקציבית בשל משבר הקורונה בימים כתיקונם שבט שחר, …

שינוי גודל גופנים