דף הבית > חי מהשטח > סוף הסבב

סוף הסבב

בהתאם להודעת פיקוד העורף, המועצה המקומית הכריזה על חזרה מלאה לשגרת הפעילות במוסדות החינוך, במרכז אופק ובשאר השירותים לתושב

שלב ההיסוסים עם כניסתה של הפסקת האש לפנות בוקר הסתיים. התושבים חוזרים לשגרת יומם והכותרות אט אט חוזרות לעסוק בנושאי חולין.

אחרי שבמהלך הבוקר התקיימו לימודים רק באופן חלקי במוסדות הלימוד בגדרה, הכריזה המועצה המקומית לפני שעה קלה על חזרה מלאה לשגרת הפעילות בהתאם להודעה הרשמית של פיקוד העורף לגבי החזרה הכללית לשגרה בכל המדינה.

מיגון חסר

החזרה לשגרה מלאה במוסדות החינוך תתקיים למעשה רק מחר בבוקר. ההחלטה על החזרה המדורגת לשגרת הפעילות במערכת החינוך הבוקר גררה גלי ביקורת מכל הצדדים, הן מצד ההורים שחשו שהחזרת התלמידים למסגרות הלימוד התקבלה באופן נחפז מידי על רקע אזעקות שעדיין נשמעו אמש ברחבי גדרה והן מצד הורים אשר הבינו רק כעת שילדיהם לומדים במוסדות לימוד בהם חסר מיגון לחלק גדול מהתלמידים.

על פי הודעת המועצה עצמה חסרים מרחבים מוגנים לא רק בארבעה גנים בהם תוקצב המיגון אך עדיין לא מומש, אלא גם בבית הספר פינס הוותיק ובכל בתי הספר התיכוניים. לכל אחד מבתי הספר הללו הגיעו הבוקר רק חלק מהשכבות ליום הלימודים בשל העדר מיגון מספק.

מחזל”שים ומודים

החזרה לשגרה תתבטא היום בשעות אחר הצהריים כאשר החוגים והקבוצות השונות יחזרו לפעילות ואפילו אירוע הפרשת החלה המרכזית שתוכנן להיום בערב במרכז אופק יתקיים כמתוכנן.

תושבים רבים מתארגנים לתרומה והעברת מכתבי תודה לחיילי סוללת כיפת ברזל אשר ממשיכה להגן על המושבה גם לאחר ששככו הרוחות והסבירות למתקפת פתע ירדה. רבים אחרים מנסים בינם לבין עצמם להעריך כמה זמן יחלוף עד לפתיחת הסבב הבא.

 


בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים