דף הבית > קורונה > סגר על מוקדי ההתפרצות

סגר על מוקדי ההתפרצות

שר הבריאות ביקש מרוה”מ להטיל סגר מלא על בני ברק. האם יוטל סגר מלא על מוקדי התפרצות נוספים?

ביום שישי האחרון פרסם משרד הבריאות את היקף התחלואה על פי היישובים. מאז מתמקדות הרשויות בחיזוק צעדי המנע במוקדי ההתפרצות, בעיקר ביישובים החרדיים, שבהם צפיפות המחייה גבוהה, החיבור לאמצעי התקשורת נמוך והאמונה בפתרונות משמיים לעיתים גוברת על אמונה בפתרונות מבוססי שטיפת ידיים.

היום פורסם כי שר הבריאות בעצמו, הרב יעקב ליצמן, ביקש מראש הממשלה להטיל סגר מלא על בני ברק, כדי למנוע את התפשטות המגיפה מתושבי העיר החולים בנגיף באחוזים גבוהים אל מחוץ לעיר.

 

“הטל סגר על עירי”. שר הבריאות ליצמן

ראש הממשלה בבידוד בגלל בני ברק

ההדבקה היוצאת מבני ברק הגיעה בימים האחרונים עד ללשכת ראש הממשלה עצמו אשר נחשף ליועצתו לענייני חרדים רבקה פאלוך, תושבת בני ברק בעצמה, אשר חלתה בנגיף בעקבות בעלה שאושפז. בשל החשיפה ליועצת הוחלט כי ראש הממשלה בעצמו ישהה בימים הקרובים בבידוד מניעתי.

היקף התחלואה, נכון לפרסום ביום שישי האחרון בבני ברק עמד על 267 חולים, גבוה מאוד ברשימת היישובים במדינה. אך בבדיקת צפיפות התחלואה לנפש, כפי שפרסמנו כאן אתמול, עולה כי גדרה, בה נכון להיום מוכרים 27 חולים, נמצאה רק 2 מקומות אחרי בני ברק ברשימה הארצית. לבני ברק 1.34 חולים ל-1000 תושבים ואילו לגדרה 0.96 חולים.

גדרה – מוקד התפרצות. נתוני צפיפות התחלואה בקורונה. נכון לנתונים לפני 3 ימים, גדרה רק מעט אחרי בני ברק

מבני ברק ועד גדרה

נקודת דמיון בין היישובים היא החשיפה של קברניטי היישוב לחולים. גם ראש עיריית בני ברק אשר אשתו חלתה בנגיף וגם ראש מועצת גדרה, גמליאל, שוהים בבידוד מניעתי להבטחת אי הדבקת אחרים בנגיף במקרה וחלו גם הם.

עם זאת נראה שיש הבדל ניכר בין היישובים. מאז התפרסמו הנתונים, ניתן להניח שהתחלואה בבני ברק הצפופה הולכת ומחריפה ואילו בגדרה הנתונים נותרו סטטיים על 27 חולים בלבד. בבני ברק היו מספר מקרים של התעלמות מופגנת של הציבור על הכללים ואילו בגדרה התושבים מצייתים ככלל לתקנות משרד הבריאות כלשונן.

מגיפת נבחרי הציבור. ראש מועצת גדרה השוהה בבידוד גם הוא

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים