דף הבית > חי מהשטח > נתוני הפשיעה בגדרה נחשפים!

נתוני הפשיעה בגדרה נחשפים!

נתונים מטרידים בדו”ח השקיפות של משטרת ישראל לחציון הראשון 2019

כבכל חציון מפרסמת משטרת ישראל את נתוני הפשיעה בחתך היישובים בישראל. אמנם הבנקים במושבה עדיין לא צריכים לחשוש ממבצעי שוד דוגמת ‘בית הנייר’ אך מעיון השוואתי בנתונים עולה תמונה מטרידה מאוד לגבי נתוני הפשיעה ביישובנו. עובדות בלבד:

הנתונים המפורסמים בכל תקופה מקיפים 4 סוגי עבירות על פי תיקי החקירה שנפתחו במשטרת ישראל בתקופה האמורה בכל יישוב: גניבה מתוך רכבים, גניבת רכבים, התפרצות לדירות והתפרצות לבתי עסק.

בחזית הרשימה

מהשוואת נתוני החציון שהתפרסמו כעת עולה כי כמות תיקי החקירה בגדרה לחציון הראשון בשנת 2019 נמצאת בעליה של 27% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אך בנסיגה ביחס לנתונים של החציון השני של 2018.

מהשוואת הנתונים ליישובים דומים באזורנו ובכלל עולה תמונה מטרידה עוד יותר. גדרה נמצאת בחזית הרשימה הלא מחמיאה, ראשונה מבין יישובי האזור ושנייה רק לראשל”צ מבין עשרת  היישובים שכללנו בהשוואה.

 

 

אם מבודדים את נתון ההתפרצות לדירות, הנתון שאולי המטריד ביותר את התושבים, ניתן לראות שגם כאן רמת הפשיעה בגדרה גבוהה באופן יחסי ושנייה רק לרעננה שהיא העיר היחידה ברשימה ההשוואתית שבה היו יותר פריצות (באופן מנורמל למספר התושבים) מגדרה.

 

הנתונים לגבי המתרחש בגדרה מטרידים במיוחד נוכח העובדה שבגדרה אין תחנת משטרה ואין תכנית להקים תחנה שכזו. על פי משטרת ישראל והרשות המקומית רמת הפשיעה במקום אינה מצדיקה הקמת תחנת משטרה והשמירה על בטחון התושבים מתבססת על נקודת משטרה בלבד.

הבטחות 2017 טרם מומשו

בשנת 2017, יצא ראש המועצה בפרסום משמח על הקמת נקודת משטרה ייעודית בגדרה שבה ייועדו לשרת כ-33 שוטרים. מאז הועברה הכפיפות של ביטחון הפנים על גדרה ממשטרת רחובות למשטרת יבנה, נקודת המשטרה עברה ממיקום אחד למיקום שכור אחר אך התקדמות אמיתית בתחום זה לא נרשמה במושבה. לא ברור האם הנתונים העכשוויים נמצאים בגדילה מטרידה בשל כך או בשל סיבות אחרות.

כך או כך, נראה שעל שולחנן של הרשויות מציג דו”ח השקיפות האמור סוגיה החשובה לביטחון התושבים ולתחושת ביטחונם הדורשת טיפול והתייחסות.

(כל הנתונים על בסיס דו”ח השקיפות של משטרת ישראל החשוף לכל אזרח ועל בסיס נתוני מרשם האוכלוסין הטריים ביותר של הלמ”ס)

טבלאות הניתוח על בסיסן מוצגים הגרפים בכתבה

בדוק גם...

אירוע חשיפה נוסף בגדרה

מפת הקורונה של המושבה ממשיכה להתעדכן, שוב אירוע חשיפה בחנות אירוע חשיפה נוסף לנגיף הקורונה …

שינוי גודל גופנים