דף הבית > חי מהשטח > נעמה עדיין בכלא

נעמה עדיין בכלא

הצעירה הרחובותית שנידונה ברוסיה לשבע שנות מאסר וחצי עדיין במאסר. משפחתה מחפשת תמיכה ציבורית רחבה ככל הניתן כדי לשכנע את הרשויות לשחררה

כפי שהתפרסם בכותרות התקשורת הארצית באחרונה, החיילת המשוחררת הרחובותית נעצרה לפני מספר חודשים ונשפטה בימים האחרונים בגין החזקת 9.5 גרם קנאביס במהלך שהותה בטיסת קונקשן שעברה במוסקבה ללא פחות מ7.5 שנות מאסר ברוסיה.

“מותשת ורוצה להשתחרר”

אמה של נעמה, יפה יששכר, ביקרה אותה במהלך סוף השבוע האחרון בכלא ליד מוסקבה: “היא מותשת ורוצה כבר להשתחרר”.

התמשכות הפרשה, דווקא כאשר היחסים החמים והמובלטים לצרכים פוליטיים פנימיים בישראל בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא פוטין זוכים לביקורת קשה מפי גורמים רבים בישראל על רקע ההודעה שפורסמה מהקרמלין לאחר ביקורה האחרון של אימה של נעמה בתאה. בקרמלין הודו שפוטין מודע לפנייה הישראלית לגבי הצעירה, שנידונה ל-7.5 שנות מאסר, אך יבחן אותה רק כשהבקשה תוגש בערוצים המקובלים.

גם ראש העיר של נעמה, רחמים מלול, פרסם בימים האחרונים קריאה נרגשת לרשויות בישראל וברוסיה לשחרורה. “בימים אלה, כשאנחנו יושבים עם בני משפחתנו בסוכה, #נעמהיששכר יושבת בודדה בחשכת הכלא הרוסי.” כתב “פניתי לראש הממשלה ולנשיא רוסיה, בדרישה לשחרר אותה. גם אתם יכולים להשפיע: חתמו על העצומה, שתפו והפיצו!”

גם אתם יכולים להשפיע

הסיפור של הצעירה נגע להרבה מאוד ישראלים, אשר תופסים את העונש שקיבלה מהרשויות ברוסיה בעונש לא הגיוני בחומרתו. יותר מ 20,000 ישראלים כבר חתמו על עצומה ציבורית הקוראת לשחרורה של הצעירה מהכלא הרוסי בו היא מוחזקת.

גם הקוראים יכולים להשפיע. כל הרוצה לתמוך בשחרורה של נעמה יכול להצטרף לחתימות על העצומה כאן.

 


בדוק גם...

הביל”ועם

הפאב החברתי הראשון נפתח במושבה למרות הקורונה ואולי אפילו לאור השינויים שמחייבת הקורונה נפתח לפני …

שינוי גודל גופנים