דף הבית > פוליטיקה > נסגרו הרשימות – ארבעה תושבי גדרה מתמודדים לכנסת

נסגרו הרשימות – ארבעה תושבי גדרה מתמודדים לכנסת

ארבעה תושבי גדרה ותושבי גדרה לשעבר מתמודדים במסגרת שלוש רשימות שונות לכנסת ה-24

אתמול בערב, בתום דרמות של הרגע האחרון, הושלם שלב הגשת רשימות המתמודדים לכנסת ה-24.

דרמה בקצה הימני – תנעמי בחוץ

עם תום הזמן התברר כי האיחוד הצפוי בין רשימתם של סמוטריץ’ ובן גביר לבין רשימת הבית היהודי, רשימתו של חבר מועצת גדרה קותי תנעמי, לא ייצא לפועל וראש רשימת הבית היהודי הודיעה על פרישה מהתמודדות לכנסת ועל תמיכה במפלגת ימינה בראשותו של נפתלי בנט.

ההחלטה התקבלה לאחר שסלע המחלוקת המרכזי לא נפתר, סמוטריץ’ לא היה מוכן שהבית היהודי יכנסו כמפלגה עצמאית אלא רק במיזוג מלא ואילו בבית היהודי לא היו מוכנים למיזוג בכפייה שימחוק את המפלגה.

במקום חיבור עם ‘הציונות הדתית’ העבירה חגית משה, ראש ‘הבית היהודי’ שנבחרה אך לפני שבועיים את תמיכתה במפלגת ימינה, זאת כנגד התחייבות של מועמד ימינה לתפקיד ראש הממשלה לתפקיד של שרה בממשלתו.

פרישה ברגע האחרון. תנעמי כבר לא יתמודד לכנסת הקרובה

ארבעה תושבי גדרה ברשימות לכנסת

פרישה זו, ברגע האחרון, הותירה את עו”ד קותי תנעמי מחוץ להתמודדות לכנסת ואת רשימת תושבי גדרה ותושבי גדרה לשעבר המתמודדים לכנסת ה-24 על ארבעה אנשי ציבור:

  • גילה גמליאל

ותיקת הפוליטיקאים ברשימה וילידת גדרה, אחותו של ראש המועצה המקומית גמליאל, התקדמה ברשימת הליכוד רק תודות לפרישתו של גדעון סער מהרשימה ומההחלטה שלא לקיים הפעם פריימריז לרשימה. גמליאל ממוקדמת במקום השמיני ברשימת הליכוד.

במקום השמיני בליכוד. שרת הגנת הסביבה גמליאל
  • אורנה ברביבאי

מי שמצאה עצמה במקום הגבוה ביותר מתוך הארבעה היא האלופה במיל’ אורנה ברביבאי, תושבת גדרה לשעבר, אשר שודרגה ברשימת ‘יש עתיד’ גם בשל פרישתו של עופר שלח מהרשימה. ברביבאי מוקמה במקום השני ברשימה אחרי יאיר לפיד.

במקום השני ב’יש עתיד’. ברביבאי כראש אכ”א במהלך מבצע החזרתו של גלעד שליט (צילום לע”מ, משה מילנר)
  • סהר פינטו

אחד המצטרפים האחרונים לרשימה החדשה של גדעון סער הוא חבר מוצעת גדרה ויו”ר תנועת גדרתים, עו”ד סהר פינטו, אשר מוקם במקום ה-16 והראלי ברשימת תקווה חדשה.

במקום ראלי. סהר פינטו מתמודד לכנסת מטעם ‘תקווה חדשה’ במקום ה 16 ברשימה
  • מלי לוי

השם המפתיע ביותר ברשימת המועמדים לכנסת הוא שמה של מלי לוי, נגידת רוטרי ישראל לשעבר ויקירת גדרה לשנת 2019. לוי הצטרפה לרשימתו של גדעון סהר ומוקמה במקום ה-30 והאחרון ברשימה.

‘תקווה חדשה’. יקירת גדרה מלי לוי, מועמדת מטעם מפלגת ‘תקווה חדשה’ לכנסת ה-24

אם לשפוט על פי היקף תושבי גדרה המשולבים ברשימות לכנסת ה-24, הקמפיין הפוליטי הארצי הצפוי לשטוף את המדינה במהלך החודש וחצי הקרובים לא צפוי לדלג על המושבה גדרה.

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

שינוי גודל גופנים