דף הבית > פוליטיקה > ניתוח תוצאות האמת בגדרה

ניתוח תוצאות האמת בגדרה

עוצמה ומרץ נמחקו, ליברמן נחלש והליכוד זינק. שינויים דרמטיים ביחס לסבב הבחירות האחרונות בגדרה – כך זה נראה:

לאחר ספירת 100% מהקולות בגדרה ניתן לזהות שינויים דרמטיים באחוזי התמיכה בקרב חלק מהמפלגות בעוד בחלקן מזוהה תמיכה עקבית כמעט ללא כל שינוי.

יותר מ-1000 בעלי זכות בחירה שלא הצביעו ליכוד בבחירות הקודמות העבירו את תמיכתם במפלגת השלטון.

גדרה היום מביא לכם את ניתוח העובדות והמספרים. כך הצבעתם:

אחוז ההצבעה בגדרה:

גדרה הוא יישוב מעורב פוליטית וכמצופה אחוז ההצבעה בקרב בעלי זכות הבחירה היה ונותר גבוה. בבחירות האחרונות נרשמו 74.44% אחוזי התייצבות בקלפי, כ 170 בוחרים יותר מאשר בסבב הקודם אשר רובם ככולם הם בוחרים חדשים, כאלה שלא היו בעלי זכות בחירה בסיבוב הקודם.

לאחר ספירת 100% מהקולות. התוצאות הסופיות בגדרה

המפלגות הגדולות:

מפלגת כחול לבן רשמה אחוז תמיכה יציב בבחירות השבוע – 37.41% מקרב הבוחרים במושבה, דומה עד מאוד ל 37.37% מהבוחרים שבחרו בבני גנץ בסיבוב הקודם. כ-70 בוחרים יותר בחרו בכחול לבן, גדילה דומה בשיעורה לגידול בהיקף בעלי זכות הבחירה.

הסיפור הדרמטי הוא בבוחרי הליכוד. בעוד שבבחירות ספטמבר שלשלו לקלפי 4,195 בוחרים את הפתק מחל, עשו זאת בבחירות השבוע לא פחות מ 5,212 בוחרים, עלייה דרמטית של יותר מ1000 קולות.

אז מאיפה הגיעו הקולות הנוספים לליכוד?

השינויים בימין:

מפלגת ש”ס גם היא התחזקה בגדרה משמעותית. בעוד בסבב הקודם בחרו באריה דרעי 618 בוחרים, עשו זאת השבוע 747 בוחרים. עלייה משמעותית שמחזקת גם היא את גוש הימין.

התמיכה במפלגת יהדות התורה נותרה כמעט ללא שינוי.

השינוי המשמעותי בגוש הימין נרשם מתחת לאחוז החסימה. בימין הבינו שלמפלגת עוצמה יהודית אין סיכוי לעבור אותו גם הפעם ואחוז מוחץ מהתומכים בעוצמה יהודית העתיקו את הצבעתם לליכוד. בעוד 328 קולות הצביעו לעוצמה יהודית בסבב הקודם, רק 81 הצביעו לאיתמר בן גביר הפעם.

בכך נרשם בזבוז קולות נמוך משמעותית אשר מאפשר את גדילתו של גוש הימין. כך בגדרה וכך גם בראייה ארצית.

גם מפלגת הציונות הדתית תרמה את חלקה להתחזקותה ליכוד. כ-140 קולות נדדו מהתמיכה במפלגת ימינה בתצורתה הקודמת בראשות איילת שקד לליכוד.

שמר על כוחו בגדרה, הגוש נחלש משמעותית. יו”ר כחול לבן בני גנץ בכנס שנערך בגדרה בקמפיין קודם

השינויים בשמאל:

מפלגות השמאל זיהו את סכנת אחוז החסימה והתאחדו.

האיחוד נראה שהציל מחד את הקולות בשמאל אך מאידך אפשר לקולות רבים לעבור למפלגות אחרות וכך גם בגדרה. בעוד שבספטמבר 1260 קולות היו לעבודה גשר ומרצ יחדיו, מספר הקולות הצטמצם ורק 834 בוחרים בחרו בפתק המאוחד השבוע.

ככל הנראה הקולות שעזבו את המחנה הזה פיצו על הקולות שעזבו מכחול לבן ימינה מאחר ובכחול לבן נראה בגדרה כאמור יציבות בהיקף התמיכה.

קולות הקהילה:

מניתוח שתי הקלפיות הממוקמות במרכז אווה גרוס בשכונת שפירא ניתן לראות שגם בקלפיות אלו היה שינוי מגמה. בקלפיות אלו יחד השיג הליכוד יותר מפי 2 מהקולות אשר נרשמו בקלפיות אלו למפלגת כחול לבן. זאת בניגוד לתמונת המצב בבחירות הקודמות בהן נרשמו יותר קולות לכחול לבן בקלפיות אלו מאשר לליכוד.

נחלש גם בגדרה. ליברמן

ומה קורה עם ליברמן:

במיקרוקוסמוס של גדרה משקפים גם את המגמות בתמיכה במפלגתו של ליברמן.

בעוד בספטמבר בחרו בליברמן 612 איש, השבוע הביעו בו את אמונם רק 461, ירידה חדה בדומה לירידה שנרשמה בראייה הארצית במפלגת לשון המאזניים בראשותו של אביגדור ליברמן.

 


בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים