דף הבית > חינוך > ניידת החיסונים בדרך

ניידת החיסונים בדרך

על רקע סגירת בתי ספר בשל התפרצויות קורונה, משרד החינוך יפעיל ניידות חיסונים בבתי הספר, בית המשפט אישר להוציא לחופשה מורה שסרבה להתחסן ולהיבדק

עם החזרה המלאה לשגרת לימודים בכל שכבות הלימוד כפי שהחלה השבוע מתחדדות הבעיות של בתי ספר בעידן הקורונה.

לצד זמינות מלאה של חיסונים בארץ לכל דורש בגיל החיסון, הולכים ומתבצרים בעמדותיהם חלק מסגלי ההוראה והתלמידים שלא מוכנים להתחסן באופן עקרוני ומסכנים בכך את בריאות הסובבים ואת רציפות התפקוד של בתי הספר.

המדינה אישרה העברת מידע רפואי מתאים לרשויות המקומיות כך שהמידע באשר למורים ותלמידים שלא התחסנו עדיין קיים ברשות המקומית.

ניידות חיסון בבתי הספר

החל מיום ראשון האחרון מפעילים משרדי החינוך והבריאות ניידות חיסון שיגיעו לכל בתי הספר בארץ שירצו בכך. לא ידוע האם בתי הספר בגדרה נרשמו לשירות האמור כדי להגביר את שיעור המתחסנים במסגרתם.

החיסון לתלמידים מתחת לגיל 18 יינתן רק בצמוד להסכמת ההורים. בהתאם להנחיות, גם אם ההורים נתנו את הסכמתם והתלמיד מסרב להתחסן – לא יינתן לו חיסון.

זה לא נעים לראות תיכון סגור

בתוך כך, היום לא נפתח בית הספר רמון בשל התפרצות קורונה במסגרתה לפחות שבעה תלמידים נדבקו בקורונה במהלך מסיבות שנערכו במהלך סוף השבוע האחרון.

גם בבתי הספר האחרים מודאגים מהגעת שרשרת ההדבקה גם אליהם נוכח השתתפות של תלמידים מבתי ספר נוספים במושבה באותן המסיבות.

חגגו ונדבקו. בית הספר רמון לא נפתח היום

האם הרשות המקומית תנחה את המורים שלא התחסנו להציג בדיקות קורונה?

במקביל עוד ועוד יישובים מחייבים רשמית את גלי ההוראה שבוחרים שלא להתחסן להציג בדיקות קורונה שליליות בכל 48 שעות כדי לקבל אישור להמשיך ללמד בבתי הספר בתחומן. הרשויות מקבלות חיזוק מבית המשפט שאישר השבוע להוציא לחופשה מורה שסירבה להתחסן ולהציג בדיקות קורונה. לא מוכרת הנחייה מסוג זה על ידי הרשות המקומית גדרה.

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים