דף הבית > צרכנות > בריאות > ניווט תוך עורקי

ניווט תוך עורקי

לראשונה: בקפלן – מכשיר לניווט מדויק של השתלת תומכן בצנתור לב

מכשיר ניווט חדשני בתחום צנתור הלב הגיע לאחרונה לחדר הצנתורים במרכז הרפואי קפלן לראשונה בישראל: מחקר חדשני במערך הקרדיולוגי בבית החולים, בניהולו של פרופ’ קובי ג’ורג’, מאפשר שימוש במכשיר שנועד לבצע השתלה מדויקת יותר של תומכן (סטנט) במהלך צנתור לבבי. הצנתורים הראשונים הסתיימו בהצלחה רבה והתומכן נמצא במיקום מדויק ביותר בעורק הלב.

פרופ’ ג’ורג’ מסביר כי בדרך כלל כשיש חסימה או היצרות בעורקי הלב הרופאים הקרדיולוגים מבצעים צנתור ומשתילים תומכן כדי לשמור על העורק פתוח. “למיקום של התומכן יש חשיבות גדולה כי פעמים רבות גבולות ההיצרות לא ברורים וחשוב להתאים אופטימלית את אורך התומכן ולוודא שהוא ממוקם היטב בעורק”, הוא מפרט.

בעזרת המכשיר החדש המתלבש על התומכן עצמו ניתן לכוון את התומכן בצורה מדויקת יותר וליצר התאמה אופטימלית בין גודל התומכן לבין ההיצרות. צוות הקרדיולוגים מוציא את המכשיר בסיום הפעולה והתומכן נשאר במקום. “מדובר בפסגת הטכנולוגיה בתחום רפואת הלב בעולם”, הוא מסביר. “פעולת הצנתור הופכת להיות ידידותית, נוחה ומדויקת יותר הן עבור המצנתר והן עבור המטופל. אני מאמין שהמכשיר החדשני יהיה נחלת כלל בתי החולים בישראל בעתיד”, סיכם פרופ’ ג’ורג’.


בדוק גם...

בריאות או פרטיות? בריאות

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק המאשר העברת מידע רפואי אישי לרשויות המקומיות …

שינוי גודל גופנים