דף הבית > קורונה > נופלים מחוץ לסטטיסטיקה

נופלים מחוץ לסטטיסטיקה

יותר ויותר מקרים טראגיים מתועדים של חולים אשר מגיעים מאוחר מידי לטיפול מציל חיים בבית החולים בשל הפחד מנגיף הקורונה. באיגוד האמבולנסים קוראים לכם לא להתעכב מלקרוא לעזרה

באיחוד האמבולנסים בישראל מודאגים מאוד מהמצב שאזרחים נמנעים מלבקש או להזמין שירותי רפואת חירום טרום אשפוזים וזאת עקב החשש ואי הוודאות מההדבקה מנגיף הקורונה.

במידה וישנו מצב רפואי מסכן חיים או דורש הגעה למרכז רפואי, חשוב להקפיד ולקבל את הטיפול.

כמו כן החברות באיחוד האמבולנסים בישראל מדגישות כי כל האמבולנסים עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות למניעת ההדבקה שבנגיף הקורונה.

בטיחות ובריאות המטופלים של החברות תמיד בראש סדר העדיפות של הצוותים הרפואיים. חשוב להדגיש שהחברות משקיעות משאבים ומאמצים רבים בשמירת בריאות המטופלים, בשיתוף ובליווי מלא של משרד הבריאות.

נמנעים מפינוי חדר מיון גם במצבים מסכני חיים

אפי פלדמן, מנכ”ל איחוד האמבולנסים בישראל: “לצערי אנו מתוודעים ליותר ויותר חולים הנמנעים מלהתפנות לחדרי המיון, זאת מחשש שידבקו בנגיף הקורונה וזאת גם כשהאנשים במצבים מסכנים חיים!

נוצר מצב שחולים מגיעים מאוחר מידי לחדרי המיון וכתוצאה מכך נגרם להם נזק בלתי הפיך או נזק לאורך זמן וחלקם אף מגיעים לסכנת חיים ממשית.

מיגון מלא לחולה

במצבי חירום רפואיים הזמן הוא גורם קריטי וכל חולה בעל תסמינים לאירוע מוחי למשל או כל בעיה רפואית המסכנת חיים, חייב להתפנות באופן מיידי למרכז רפואי, על מנת לקבל את הטיפול הרפואי המתאים.

חשוב שהציבור בישראל ידע כי חברות האמבולנסים הפרטיות נמצאים בפריסה ארצית מלאה, כמו כן לרשות החברות מאות ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים הנמצאים בזמינות מידית ומלאה.

באמבולנסים השונים מיגון מלא הן לצוות הרפואי והן לחולה ומשפחתו”.

המוקד זמין לרשותכם

המוקד הארצי של איחוד האמבולנסים בישראל, זמין לרשותכם במספר חיוג מקוצר בטלפון שמספרו 8170*.

כמו כן ניתן להזמין אמבולנס באפליקציית LANCI הזמינה בחנויות הטלפונים החכמים.

בנוסף החברות גם לרשות האזרחים, באמצעות חיוג ישיר למוקדי החברות, אשר יתנו שירות מהיר ויעיל.

את שירות הפינוי הרפואי: למוקד רפואי, מיון קדמי או למיון בית החולים תקבלו באופן מקצועי, ממוגן ובטוח!

אסור בשום אופן להתמהמה או להימנע מקבלת טיפול רפואי טרום אשפוזי ומקרה הצורך פינוי למרכז רפואי, למרות ואף על פי המצב בעקבות נגיף הקורונה.

 

צילום: דוברות איחוד האמבולנסים בישראל.

בדוק גם...

חבר המועצה חדש בגדרה – עו”ד מטקו אבי דנקו

החלפת גברי בנציגות תנועת הגדרתים במועצה – אבי דנקו יחליף את זוהר גוילי 5 חברי …

שינוי גודל גופנים