דף הבית > קורונה > נוגעת באדום
מלחמת הקורונה

נוגעת באדום

רמת התחלואה בקורונה בגדרה ממשיכה לעלות. 35% עלייה במספר המאומתים ביחס לתחילת השבוע

נוגעת באדום. רמת התחלואה בגדרה ממשיכה להדאיג את תושבי המקום.

ציון הרמזור של המושבה עלה הבוקר שוב ועומד על 7.3, באם לא יירשם שינוי דרמטי במגמות, צפויה המושבה לעבור לסטטוס אדום בימים הקרובים.

260 תושבים ודיירי מוסדות היישוב מדווחים כמאומתים בנגיף הקורונה, מספר גבוה משמעותית ביחס להיקף התחלואה בתחילת הגל הרביעי.

החלה אכיפה מחודשת של התו הירוק:

בתוך כך החלה התארגנות לאכיפה של התו הירוק במקומות הציבוריים. למשל, החל מיום ד’ 18/8/21 הכניסה לספרייה תתקיים בהתאם לתנאי התו הירוק עד להודעה חדשה.

בהתאם להנחיות העדכניות תתאפשר כניסה לספריה רק עם תעודת חיסון/מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 24 שעות קודם לכן ותעודה מזהה.

ילדים בגילאי 3-12 נדרשים לבדיקת קורונה שלילית.

בשל החלת כללי התו הירוק, בדיקות הקורונה לילדים מתחת לגיל 12 שאינם מורשים בחיסון ניתנות חינם על מנת שיוכלו לעמוד בכללי התו.

הנחיות

מבטלים אירועים

הזוגות המתכננים להינשא בשבועות הקרובים עוכבים בדאגה אחר השינויים התכופים בכללים ואחר החששות מסגר נוסף.

בנתיים, חלק מהאירועים מרובי המשתתפים שתוכננו להתקיים בוטלו. כך למשל טקס ההכרה ביקירי גדרה לשנת 2020 לא התקיים ובמקומו זומנו התושבים שהוכרו כיקירי גדרה לקבלת תעודה אישית מראש המועצה.

במועצה האזורית ברנר הודיעו על ביטול מופע ילדים שתוכנן להיערך בשבוע הבא בשל הרצון לצמצם את פוטנציאל ההדבקות.

בוטל אירוע רינת

נוכח הביטולים השונים לא ברור האם המופע של יובל דיין שתוכנן להתקיים הערב בתיכון רמון אכן יעלה על הבמה ואם אכן יעלה בתנאי התפוצה הנרחבת של הנגיף במושבה, עלול הקהל במופע להיחשף לחולים מאומתים.

35% עלייה

למרות שהנגיף אינו מבדיל בין תושב לבין דייר, המועצה המקומית גדרה ממשיכה להתעלם מהתחלואה במוסדות היישוב ולשקף לתושבים את התחלואה בקרב תושבי גדרה בלבד. עם זאת המספרים מראים שהיקף התחלואה הממוצע רק יורד עם משקללים את דיירי המוסדות.

על פי נתוני המועצה המקומית גדרה חלה עלייה של 20% במספר המאומתים דיירי המוסדות ביישוב מאז תחילת השבוע, מספר גבוה ומדאיג במיוחד נוכח הגיל המבוגר של רבים מדיירי המוסדות החשופים לתחלואה ברמה חמורה יותר באם נדבקים בנגיף.

עם זאת, באותה התקופה בדיוק חלה עליה של לא פחות מ 35% במספר המאומתים שאינם דיירי המוסדות אלא תושבי גדרה (על פי הגדרת המועצה המקומית).

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים