דף הבית > חי מהשטח > נדחה הדיון בבקשות הקבלנים בפרויקט מחיר למשתכן

נדחה הדיון בבקשות הקבלנים בפרויקט מחיר למשתכן

ביום שני האחרון התכנסה ועדת המשנה לתכנון ובניה לדון ברשימת בקשות להקלות ושימושים חורגים. בקשותיהם של הקבלנים הזוכים בפרויקט מחיר למשתכן נדחו לישיבה הבאה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

למעלה מעשור, לאחר בניית שכונת גדרה הצעירה ששינתה את פני היישוב בשנת 2005 לא נבנו יחידות דיור חדשות בגדרה. עתודות הקרקע הקיימות בגדרה המיועדות להכפיל את כמות היחידות, על פי תכנית המתאר, לא קודמו בשל סיבות תכנוניות ובירוקרטיות. העלייה בביקוש את מול מחסור בהיצע הוביל לעליית מחירי הדיור והשכירות המקומיים.

פרויקט מחיר למשתכן בגדרה הוציא לפועל תב”ע לבניית כ 1400 יח”ד אשר אושרה בשנת 2003. במכרז הראשון זכו ארבעה קבלנים בבניית 721 יח”ד מתוכן 158 יח”ד המיועדות לבני המקום. נכון להיום, שלושה מתוך ארבעת הקבלנים הזוכים ממשיכים להתנהל מול ועדות התכנון בדרך אל היתר הבניה והתחלת הפרויקט. עד כה, רק חברת אביסרור ובניו קיבלה היתר בניה והחלה בעבודות ואף העמידה באתר עגורן שלא נראה מזמן בקו האופק של גדרה.

לדיון ביום ב’ זומנו נציגי משרדים ממשלתיים מתוך רשימה ארוכה לצורך התייחסות לבקשות הפרויקט. בנוסף, הגיעו תושבים המתנגדים לבקשה שהגישה חברת בוני התיכון, לצורך דיון בסעיף המיוחד שנקבע על סדר היום.

כאמור, הדיון בסעיף הראשון על סדר היום בנושא בית אבות ‘נווה אורנים’ ארך יותר מהצפוי ובכך נדחו כל יתר חמשת הבקשות שעל סדר היום למועד הבא. הטיפול בעניינו של בית האבות החל בזמורה והועבר לוועדה המקומית כחלק מהחלטת העברת הסמכויות לפני כחודשיים. בתיאור הבקשה ביקשו לדון בתוספת זכויות התוקף תמ”א 38 הכוללת הריסה ובניית קומות נוספות וכן דיון בהתנגדויות השכנים ממזרח למבנה.

דחיית הדיון גרמה להתרעמות עזה הן מצד הזוכים והן מצד הקבלנים. במכתב שפרסמה חברת בוני התיכון ללקוחותיה, קבלה סמנכ”ל השיווק והמכירות של החברה, על דחייה שרירותית של הדיון, העברת התיק בין צוותים ועיכובים הנובעים ממחסור בכח אדם של הועדה החדשה, המעכבים את היתר הבניה ותחילת הביצוע.

הקבלניםהזוכים התחייבו למחיר למ”ר שהגישו במכרז אך כל דחייה של המועד שתוכנן, פוגע ברווחיות בשל עליית מדד תשומות הבנייה. גם זוכי הפרויקט הצרו על העיכוב בשל ההשלכות הכלכליות הנוספות הצפויות כגון: עליית ריבית המשכנתאות ותשלומי השכירות.

מטרת נוהל עבודת הוועדה המקומית הוא להגדיר תהליך עבודה, תחומי אחריות וסמכות בעבודת הוועדה המקומית. להתוות שיטת עבודה יעילה ואפקטיבית, תוך שמירה על חוק התכנון והבניה. רשימת הנושאים התכנוניים לדיון בוועדה תערך ע”י מנהל הועדה בהתחשב בהתניות.

הדיון הבא מתוכנן להתקיים ביום שני הקרוב.

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים