דף הבית > קהילה > נאבקים בקורונה עם מסרגה

נאבקים בקורונה עם מסרגה

יוזמה התנדבותית מגדרה. אביזר סרוג להקלת חבישת המסיכות לצוותים הרפואיים מתקבל בהכרת תודה במוסדות הרפואיים באזור

מן הידועות שההמצאות הטובות ביותר נולדו ברגעי המשבר החריפים ביותר. גם משבר הקורונה הביא לא מעט המצאות יצירתיות בתחום המכשור הרפואי, אפליקציות מעקב למינהן וגם, כפי שהגיע לידיעת ‘גדרה היום’ – אביזר סרוג וצבעוני במיוחד שנועד להקל על הצוותים הרפואיים.

יונה שורק, תושבת גדרה וחובבת סריגה, הביאה את הרעיון מיוזמה שהתפרסמה בקבוצת הפייסבוק ״אמץ רופא.ה״ – סריגה או תפירה של מתאמי מסכות לצוותים רפואיים / טיפוליים, אלו שהאוזניים כבר ממש כואבות להן מהמסכות. הרעיון הוא פשוט ביותר ומאפשר לחבוש את המסיכה כאשר הגומיות נמתחות על הכפתורים של המתאם במקום על האוזניים.

אין סוף צבעים. האביזר המדובר

מפה לאוזן

“מיד נרתמתי לפרויקט הזה והפצתי אותו בגדרה.” מספרת לנו יונה “שכנתי, יעל שקולניק, הצטרפה. את העשייה הזאת מינפה כבולדוזר לימור רוטמן מ’מעצבות בחצר’ ושותפתה מעיין. חברו אלינו נשים נהדרות (וגבר אחד שתופר), יש מי שתופר/ת מתאמים, יש מי שסורגת, יש מי שתופרת את הכפתורים, מי שכותבת את הברכות ועוטפת יפה, וגם מי שעושה הסעות למתאמים (מהתופרים והסורגות למחברי הכפתורים ובחזרה לאריזה ולמשלוח). קיבלנו תרומות כספיות לקניית חוטי כותנה וכפתורים – גם מאנשים פרטיים וגם מ’העץ הנדיב’ “.

עד כה נתרמו מאות מתאמים למקומות רבים בגדרה ובסביבה (סניפי קופות החולים בגדרה, בי״ח קפלן, בית החולים אסותא אשדוד ואף בבתי חולים רחוקים יותר). בימים האלה סורגים המתנדבים 250 מתאמים עבור חברי הסגל הרפואי בבית החולים הרצפלד שגם הם יהנו מההקלה שמאפשר האביזר הצבעוני.

רק מי שחובש מסיכת גומיות כל היום יודע עד כמה האביזר חשוב. הצוותים בקפלן מודים למתנדבים

אז איך קוראים לזה?

לאביזר עדיין לא נמצא שם רשמי, חלק מהצוותים הרפואיים שהחלו להעזר בו מכנים אותו ‘כתרת’.

זקוקים מתנדבים

לאור הביקוש הרב המתנדבים ישמחו לתגבורת. סיוע נדרש הן בהסעה בתוך גדרה (בין אלו שמתנדבות אך עדיין שומרות על בידוד), בסורגות נוספות, תופרות נוספות ובתרומה של כפתורים וחוטי צמר.

תודה ‘קורונה סטייל’. הצוותים הרפואיים שהחלו להתשמש באביזר מודים למתנדבים

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים