דף הבית > קורונה > מתחסנת – אבל פחות

מתחסנת – אבל פחות

תושבי גדרה מתחסנים אבל פחות. בעוד יותר מ20% מתושבי המדינה כולה כבר התחסנו, עומד היקף המחוסנים במושבה על 16.1% בלבד. מה יכולות להיות הסיבות?

מבצע לתת כתף ממשיך להתקדם במדינה כולה וכך גם בגדרה. אך באופן מפתיע עומד קצב החיסון בגדרה הרבה מתחת לקצב הממוצע באוכלוסייה הכללית במדינה כולה. בעוד במדינה עומד היקף המתחסנים כבר על למעלה מ 20% כאשר 1,817,000 תושבים כבר קיבלו את המנה הראשונה ומתחילים היום לקבל את המנה השניה, עומד מספר המתחסנים בגדרה על 4580, שהם 16.1% בלבד מאוכלוסיית היישוב.

צעירה מידי?

סיבה אפשרית אחת הא שתושבי גדרה צעירים יותר מהאוכלוסיה הכללית ולכן עדיין לא הגיע תורם של מרבית התושבים.

מבדיקת הנתונים עם מרשם האוכלוסין העדכני עולה כי זו לא הסיבה. 14% מתושבי גדרה לפי מרשם האוכלוסין הם בני 60 ומעלה, בעוד בקרב האוכלוסייה הכללית במדינה כולה עומד היקף בני ה-60 פלוס על 13.4% בלבד.

בנוסף לכך חוסנו במבצע ייעודי גם כל דיירי בתי האבות הרבים הרשומים בגדרה שקיבלו את החיסון בבתי האבות על ידי צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לחסנם מבלי להטריח אותם למתחמי החיסונים. מבצע זה הושלם כבר בשבוע שעבר וחוסן בו כל דייר בית אבות ביישוב שחפץ בכך.

חולים מידי?

על פי כללי החיסון מי שכבר חלה בקורונה או חולה בה כעת לא יקבל את החיסון. בגדרה מתקרב מספר התושבים הכלולים בקבוצה זו ל 1000 תושבים שהם 3.5% מהתושבים. במדינה כולה עומד סך כל הנדבקים עד כה על יותר מ 487,000 תושבים שהם כ 5.4% מתושבי המדינה. משמע, גם זו אינה הסיבה שגורמת להיקף המתחסנים בגדרה להשתרך מאחורי הממוצע הכללי.

מתחסנים בגדרה. האם יורחבו מתחמי החיסון בגדרה למבוטחי כלל הקופות?

רחוקה מידי?

עד כה, רק קופת חולים מכבי הנגישה את החיסונים למבוטחיה תושבי גדרה. לא מוכרים פרסומים על מתחמי חיסונים של הקופות הנוספות ברחבי המושבה.

ייתכן שחוסר הנגישות האמור, המחייב את מרבית התושבים להטריח עצמם למתחמי החיסונים ביישובי הסביבה גורמים לעיכוב בהתחסנות.

חוששת מידי?

אין נתונים ברורים לגבי ההיענות של הציבור לחיסון כנגד קורונה וכמה מאיתנו ממתינים לראות את התפתחות תוצאות החיסון לפני שמסכימים ‘לתת כתף’. ברשתות החברתיות, גם בגדרה, פעילים מאוד קומץ של מתנגדי חיסונים אשר טורחים להפיץ ברבים ובתדירות גבוהה כל ידיעה על חשש להשפעה שלילית של החיסון. לא מן הנמנע כי פרסומים אלו נוטעים חשש בקרב הממתינים לחיסון.

לכו להתחסן!


בדוק גם...

עם חבילה עד לש.ג.

ראש מועצה אזורית נחל שורק אלי אסקוזידו הצטרף אתמול לצעירי נחל שורק לחלוקת חבילות שי …

שינוי גודל גופנים