דף הבית > חינוך > משבר אמון ברימונים

משבר אמון ברימונים

עשרות הורים וילדים הפגינו ביום שישי בבוקר מול שערי בי”ס רימונים במחאה על העברתן של שלוש מורות משכבת כיתה א’, ובראשן המורה המוערכת קארין מזעקי, לבי”ס אחר.

בהפגנה הונפו שלטי תמיכה במורות וקריאות ליישוב הסכסוך, וקשה היה שלא להזדהות עם מצוקתם של התלמידים והוריהם, אשר היו משוכנעים כי אותן מורות תמשכנה ללוות אותם גם בשנת הלימודים הקרובה. רגע מרגש במיוחד היה כאשר הגיעה המחנכת קארין מזעקי ונשטפה בגל הפרגון והאהבה של ההורים והילדים.

הנימוק להעברתן של המורות נותר עד כה בגדר תעלומה. ההורים מדווחים על מספר גרסאות של גורמי ההנהלה והפיקוח. על פי גרסה אחת המורות חתרו תחת ההנהלה, על-פי השערה נוספת הצעד נעשה כאקט חינוכי כלפי הנהגת ההורים שלטענת ההנהלה מתערב יתר על המידה. כמו כן נשמעה טענה כי מדובר בצעד לטובת הילדים.

העיתוי התמוה, רגע לפני סוף שנת הלימודים, הותיר את ההורים והילדים ללא מסגרת וסיום הולם לשנת הלימודים, ומשבר האמון העמוק בין ההורים להנהלה מוביל גם לחוסר בהירות לגבי המשך קייטנת הקיץ ותוכנית הגישור המוצלחת שניהלה המורה קארין מזעקי. ואולי לכן קיבלו הורי תלמידי הכיתות של אותן המחנכות שיחות מבית הספר לשאול בשלומם של הילדים ואף להציע טיפול פסיכולוגי תומך.

לאור המקרה, הוציאה הנהגת ההורים מכתב סקירת מצב להורי בית הספר, בו מפורטות שורות ארוכות של מחדלים וניהול כושל לכאורה, הכוללים: אלימות לא מפוקחת, היגיינה ירודה, אי שמירה על נהלי משרד החינוך, אי סדרים כספיים, אפליה בין תלמידים ועוד. עוד נכתב בו כי במהלך השנה נעשו ניסיונות רבים של הנהגת ההורים לשמור על אווירה ואקלים תקין בביה”ס, ולאפשר להנהלה מרחב פעולה, מאמצים שלא נשאו פרי. עוד הדגישו כי האצבע המאשימה מופנית כלפי הנהלת בית הספר ולא כלפי צוות המורים, שברובו עושה עבודתו נאמנה.

מאחר ועד כה לא חלה התקדמות נראית לעין בפרשה, והמנהלת והמפקחת ניצבות איתנות בדעתן, מסתמן כי בשלב הבא יושבתו הלימודים בשכבה הצעירה ולאחר כן אף בכל בית הספר עד ליישוב הסכסוך.

עד כה נרשמו לשנת הלימודים הבאה בבי”ס רימונים כ 52 ילדים בלבד, והורים רבים מאיימים לרשום את ילדיהם לבתי ספר אחרים, במידה ולא יימצא להם פתרון הולם בהקדם.

ייחודו של בית ספר רימונים הוא תקשורת אך נכון לעכשיו הוא מקבל ציון נכשל בתחום זה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

בדוק גם...

נעמה עדיין בכלא

הצעירה הרחובותית שנידונה ברוסיה לשבע שנות מאסר וחצי עדיין במאסר. משפחתה מחפשת תמיכה ציבורית רחבה …

שינוי גודל גופנים