דף הבית > ספורט > מרוץ הסמטה
מרוץ הסמטה

מרוץ הסמטה

מרוץ נוסף על לוח המרוצים האזורי, ממש כאן בקרית מלאכי

מרוץ הסמטה. לוח המרוצים לעונת המרוצים שאחרי תום חוף יולי אוגוסט ואחרי חגי תשרי הולך ומתעבה. מרוץ חדש נוסף לתכנית – מרוץ הסמטה בקרית מלאכי.

המרוץ ביוזמת קבוצת רצי הסמטה, קבוצה המקדמת צעירים לבגרות מלאה במקביל לקידום ספורט הישגי.

ההישג המשמעותי ביותר של הקבוצה בהיבט הספורטיבי הוא ללא ספק השתתפותו של חבר הקבוצה ג’מאל עבדלמג’יד עיסא מוחמד, מבקש מקלט מדארפור החי בישראל, אשר השתתף כחבר נבחרת הפליטים באולימפיאדה האחרונה. מוחמד השתתף במוקדמות ריצת ה-5,000 מטר וסיים במקום ה-23 כשהוא משפר את שיאו האישי ב-12 שניות ועוצר את השעון על 13:42.98 דקות.

ג'מאל עבדלמג'יד ורוגל נחום צילום הועד האולימפי

ג’מאל ורוגל נחום במהל האימונים לאולימפיאדה. צילום: הועד האולימפי

בוגר המסע מאפריקה וכלא סהרונים

ג’מאל נולד וגדל בכפר קטן בדארפור. בגיל 15 בלבד עזב את משפחתו ויצא למסע מסוכן מדרפור, דרך מצרים ומדבר סיני, לישראל. כשחצה את הגבול לישראל, נלקח לכלא סהרונים ומשם נשלח באוטובוס לתחנה המרכזית. באותם רגעים קשים, בחורף הישראלי הקפוא, כשישב על הדשא של שכונת נווה שאנן, בארץ זרה שאינו מכיר בה אדם, הוא לא יכל לדמיין שיום אחד יגלה כישרון ריצה יוצא דופן ויצורף לנבחרת הפליטים של הוועד האולימפי העולמי וישבור את שיאו האישי על מסלול המרוצים באולימפיאדה.

ג'מאל עבדלמג'יד

מקום 23 באולימפיאדה. ג’מאל במהלך אימון בתל אביב

נהרג במקום

מרוץ הסמטה הוא מרוץ על שמו של רס”ן יהורז כשר ז”ל, קצין אשר נפל בעת שירותו, במהלך טיול בצפון סיני בשנת 1991, מתוכנן באחריות ונערך בעזרת גשש. לקראת סיום המסלול התפוררה תחתיו אבן קטנה ונשמטה ממקומה – והוא מעד, נפל מן המצוק שגובהו כשמונה-עשר מטר ונהרג במקום. יומיים לאחר-מכן הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית שאול. השאיר אחריו אישה, הורים, אחות ואח. לאחר מותו הועלה לדרגת רב-סרן. בן 25 בנופלו.

מרוץ שטח

המרוץ הוא מרוץ שטח וייערך בשדות של קרית מלאכי.

כל ההכנסות, לקידום קבוצת הריצה ומטרותיה החברתיות. הרישום ממש כאן, או בסריקת הQR קוד:

מרוץ הסמטה

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים