דף הבית > חי מהשטח > מקידרון למשרד הביטחון

מקידרון למשרד הביטחון

אלוף במיל’ אמיר אשל, תושב מושב קידרון, מונה למנכ”ל משרד הביטחון תחת שר הביטחון גנץ

עם כניסתו לתפקיד של שר הביטחון גם משרד הביטחון, בדומה למשרדי ממשלה רבים, מחליף מנכ”ל.

לתפקיד מנכ”ל המשרד ייכנס בקרוב אלוף במיל’ אמיר אשל (61), מפקד חיל האויר לשעבר, מי ששירת שנים רבות תחת פיקודו של רב אלוף במיל’ גנץ.

אשל במקום אדם

בתפקיד יחליף את אודי אדם, אשר הודיע היום על בקשתו לפרוש מתפקידו כמנכ”ל המשרד, תפקיד אותו הוא ממלא בארבע השנים האחרונות תחת מספר שרי ביטחון.

“אנו, טייסי חיל האויר הישראלי”

אשל מוכר, בין השאר, מהמיזם שהוביל כמפקד בסיס תל נוף הסמוך בשנת 2003 עת 3 מטוסי בז של חיל האויר הישראלי ביצע מטס מעל שמי מחנה הזוועות אשוויץ. אשל, אשר הוביל בעצמו את המטס, הקריא את דברי החיל מהקוקפיט:

“אנו טייסי חיל האוויר הישראלי, בשמי מחנה הזוועות, קמנו מאפר מיליוני הקורבנות. נושאים את זעקתם האילמת, מצדיעים לגבורתם, ומבטיחים להיות מגן לעם היהודי ולארצו – ישראל”

היו ימים. הרמטכ”ל ומפקד חיל האויר מארחים את נשיא המדינה בבסיס חיל האויר תל נוף (קרדיט צילומים: מארק ניימן)

מיועץ צמוד למנכ”ל המשרד

בשנה האחרונה עבד בצמוד עם המועמד לראש הממשלה בני גנץ ושימש כיועצו גם בנסיעתו לפגישה עם נשיא ארה”ב טראמפ.

אשל גם יצא להגנתו של גנץ כאשר פרסם ‘עדות אופי’ במהלך קמפיין הבחירות הראשון לאחר אחד מגלי התקיפות אופי כנגד כשירותו של גנץ לנהל את המדינה. היו שיציאתו של אשל להגנתו של גנץ היוותה תוספת בעלת משקל משמעותי לטובתו של יו”ר כחול לבן “אמור לי מי האשל שלך ואומר לך מי אתה”.

המינוי לתפקיד מנכ”ל משרד הביטחון אינו מפתיע את הסביבה של השניים אשר עובדים בצמידות שנים ארוכות מאז גנץ שימש כרמטכ”ל במהלך מרבית התקופה, בת ה-5 שנים, של אשל כמפקד חיל האויר.

 


בדוק גם...

לילה לבן

הלילה  – תיקון שבועות לאורך כל הלילה בבית הכנסת בביל”ויים כמטב המסורת, הלילה ייערך וייארך …

שינוי גודל גופנים