דף הבית > חינוך > מפקדים צעירים
כן המפקד כנות

מפקדים צעירים

תלמידי כפר הנוער כנות עוברים את ההסמכה כמפקדי כיתות בצה”ל כבר במהלך הלימודים בכפר

קורס המכ”ים. עשרות תלמידים מכפר הנוער כנות, דקות נסיעה מגדרה, עוברים הכשרה מיוחדת במסגרתה הם מוסמכים כמפקדי כיתה. “ההכשרה מאפשרת לנו להפוך את התלמידים לעצמאים יותר ולפתח אצלם ערכים אישיים וחברתיים חשובים כמו נחישות, התמדה ואכפתיות”, אומר מפקד מגמת המשטרה בכפר, רפ”ק דן שחם.

כן המפקד

כן המפקד, גרסת כפר הנוער כנות. 18 תלמידים משכבת יא’ בתיכון בכפר עוברים בימים אלו קורס מ”כים שמטרתו להכשיר אותם לשמש – אולי – כמפקדים עתידיים בכוחות הביטחון. התלמידות והתלמידים משתתפים בקורס שאורכו ארבעה חודשים, ובמסגרתו הם מתנסים ומתרגלים סיטואציות משמעותיות כמו ניווט בשטח, הסוואה, יכולת הישרדות אישית וגם פיתוח של כישורי מנהיגות. בסוף הקורס הם צפויים לקבל תעודת הסמכה כמפקדי כיתות, דבר שיכול לסייע להם להתקבל ליחידות מובחרות עם גיוסם לשירות צבאי.

בשבועות האחרונים, מאז שהחל הקורס, תירגלו התלמידים חומר עיוני ומעשי לקראת המשימה הגדולה הצפויה להם בעוד כארבעה חודשים, עם סיום המסלול בקורס: מסע חוצה מדבר באורך 22 ק”מ, שכולל חצייה של מדבר יהודה ממזרח למערב במשך יממה שלמה. בינתיים למדו התלמידים מגוון רחב של פרקטיקות סמי-צבאיות שבני נוער בגילם רגילים לראות ומכירים רק בסרטים: הסוואה, ניווט בשטח, צביעת גוף לצורך הסתוות, תנועה שקטה בשטח אוייב (אותה תירגלו בשטחי המושבה גדרה) ועוד. התלמידים זכו גם במיני-קורס נוסף במסגרת קורס המ”כים, במסגרתו הם פיתחו את כישורי המנהיגות שלהם, תירגלו דיבור מול קהל ולמדו כיצד להעביר מסר משמעותי באופן תמציתי, קצר וקולע.

כפר הנוער כנות

קח מפה, קח מקל. חניכי הכפר במהלך פעילות ההכשרה

עוד על כפר הנוער כנות

סיבה לגאווה – תעודות הצטיינות ארציות לחניכי כפר הנוער

מכנות למאדים – יוזמות חדשנות של תלמידי כפר הנוער בתחרות של נאס”א

מצוינות טכנולוגית – על ההישגים בטכנולוגיים בבגרות של כפר הנוער

מעדיפים להישאר ללמוד – על החניכים בכפר הנוער ש”החופש ארוך מידי”

אחים לנשק – על הסיפור המרגש של שלושה אחים, בוגרי כפר הנוער כנות

תרגיל הישרדות בשטח

ביום שישי הקרוב, בעוד אתם קוראים את שורות אלו, צפויים התלמידים לבצע תרגיל הישרדות בשטח, שכולל למידה כיצד להפיק מים מעלים ולהדליק אש באמצעות חומרים טבעיים בלבד, כמו אבנים, מתכת ועץ. בהמשך הם צפויים לצאת לסיור מורשת קרב ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים ולעבור גם סדנת הקשבה ועבודה עם בעלי חיים.

רפ”ק דן שחם, מפקד מגמת המשטרה בכפר הנוער כנות:

“מבחינתנו, הקורס הזה נועד כדי להקנות לתלמידים שלנו ערכים אישיים וחברתיים משמעותיים. הקורס מאפשר לנו ללמד ולתרגל עם התלמידים ערכים כמו נחישות, התמדה ואכפתיות לסביבה ולקהילה. אנחנו מאמינים שעבודה קשה ולמידה לאורך זמן מייצרת בסופו של דבר הצלחות, ולכן אנחנו תמיד מחנכים את התלמידים לעבודה קשה. התלמידים שמסיימים את הקורס יוצאים ממנו נחושים יותר, מתמידים יותר, רציניים יותר וכאלו שיודעים להתגבר על אכזבות. בזאת אנחנו מעניקים להם את הכלים שאנחנו כל כך רוצים לתת להם: שיגיעו מוכנים יותר לחיים האמיתיים”.

כפר הנוער כנות

הגיעו עד לבור. חניכי הכפר בביקור בבור הבילויים בגדרה
זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים