דף הבית > קהילה > מפסיקים לשתוק

מפסיקים לשתוק

עשרות הורים, תושבי גדרה, השתתפו הערב בהפגנה למען ביטחונם של ילדי הפעוטונים

בשבועות האחרונים התרבו הפרסומים על מקרי התעללות לכאורה של מטפלות, גננות וסייעות בפעוטות השוהים בפעוטונים ברחבי הארץ.

גל מחאה בנושא הלך והתגבר מפרסום לפרסום כאשר ההורים מתאגדים בקבוצה שנקראה ‘נלחמים ונאבקים למען הילדים’ ארגנה הפגנות מתואמות בכל רחבי הארץ שתוזמנו להתקיים הערב 7/7 ב 7 בערב.

למרות שמארגני ההפגנות ביקשו לרכז את המפגינים ל-3 מוקדים מרכזיים למרות אי הנוחות שבנסיעה למוקדים בתל אביב, ירושלים וחיפה, בחרו הורים רבים, ובינהם גם בגדרה, לארגן הפגנה מקומית. ההפגנה בגדרה לקחה את הספרה 7 צעד אחד קדימה וקיימה את ההפגנה ב7/7 בשעה 7 בגן 7.

מדינת חוק או מדינה על סף אנרכיה?

בתוך כך הוארך מעצרו של החשוד בהצתת ביתה של המטפלת הנאשמת בהתעללות בפעוטות בראש העין. ההפגנות מול בית המעצר נווה תרצה, הצתת הבית וגילויים לגבי תלונה שהוגשה גם כנגד אימה של המטפלת אשר הועסקה בתפקיד דומה גם היא מלבים את השיח הציבורי בנושא.

יש המוצאים את הקו המחבר בין ה’אנרכיה’ לטענתם שהתרחשה בעת הפגנות בני קהילת יוצאי אתיופיה בשבוע שעבר לבין ה’אנרכיה’ במסגרתה בחר מי שבחר לקחת את החוק לידיו ולהצית את בית המטפלת. ציטוטים בסגנון ‘ובימים ההם אין מלך בישראל, איש הישר בעיניו יעשה’ נפוצו לכל עבר ברשתות החברתיות בהתייחס לחוסר הכבוד לחוק המתבטא באירועים השונים. בשעות אלו גם נחסמה צומת קפלן/בגין בתל אביב על ידי המפגינים למרות ההפרעה לתנועה הסדירה.

בגדרה לא מוכרים אירועי תלונה כנגד מפעילי פעוטונים. על רקע השיח הער בנושא אף העדיפו לפרסם את המלצותיהם על מפעילי הפעוטונים בהם שמו את מבטחם בהצלחה עם ילדיהם. עם זאת, ההזדהות עם ההורים שילדיהם נפגעו והמוטרדות מה יכול לקרות בעתיד הביאו עשרות הורים במושבה להשתתף באופן פעיל הערב בהפגנה. ראש המועצה, אשר השתתף הערב בהפגנה בגן 7, החליט להורות על התקנת מצלמות בפעוטונים המופעלים המרכז אופק.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים