דף הבית > קורונה > מפות החשיפה נחשפות

מפות החשיפה נחשפות

הממשלה שוקלת סגר על יישובים ושכונות נבחרות. האם מפות החשיפה לחולי קורונה מאומתים של היישובים המיועדים לסגר אכן מצביעות על הצורך בסגר?

בימים האחרונים ניטש ויכוח בין המצדדים בסגר על היישובים המוגדרים במוקדי התפרצות לבין המתנגדים לו, ביניהם ראשי הערים המיועדות המוטרדים מהשלכות הסגר על היישוב ותושביו.

מעיון במפות החשיפה לחולי קורונה במהלך השבועיים האחרונים, למרות שאינן מעודכנות בכל נקודות החשיפה בפועל, מראה בבירור באילו יישובים נכון לשקול סגר שכזה.

‘כי מבני ברק תצא תורה’

מעולם לא השתמשה הממשלה בישראל בסגר על יישוב ישראלי גדול. נראה שהימים האחרונים בהם נצבר הידע לאופן יישום של סגר שכזה על ‘מודל בני ברק’, הם שיכתיבו איך יראה הסגר ביישובים אחרים בהמשך.

מעיון ברשימת מקרי החשיפה הידועים בשבועיים האחרונים בבני ברק בהחלט ברור מדוע יישוב זה נמצא בסגר כבר כעת:

כל הדרכים מובילות לירושלים

בימים האחרונים אנו עדים לתופעה מדאיגה ביותר. משפחות, אשר נוהגות מידי חג לעלות לעשות את החג בירושלים בחיק המשפחה המורחבת, לא נשמעות להוראות והתקנות ועולות לירושלים למרות החשש הכבד להדביק ולהידבק.

כבר במהלך השבועיים האחרונים בירושלים התרחשו הרבה מאוד ארועי חשיפה לחולי קוונה מאומתים:

בגדרה הנגיף נבלם

בניגוד לתמונה המדאיגה של אירועי חשיפה רבים ברחבי המושבה לאורך החודש האחרון, הולכים ומצטמצמים אירועי החשיפה הפעילים בגדרה ומרבית הנקודות עוברות לסטטוס ‘אפור’, אירוע שחלפו יותר משבועיים מאז התרחשו.

במפת משרד הבריאות החלקית התמונה נראית מעודדת בהחלט:

ביישובי האזור אשקלון מובילה, אשדוד ורחובות לא הרבה מאחור:

תמונת נקודות החשיפה באשקלון המיועדת לסגר בהחלט נראית מדאיגה ביותר. למרות זאת עדויות מהיישוב מצביעות על כך שתושבי אשקלון ממעטים לציית לתקנות החדשות ביחס לציות בציבור הרחב.

באשדוד עוד ועוד חולים, עוד ועוד ארועי חשיפה

ברחובות תמונת נקודות חשיפה ממשיכה להיות בפריסה רחבה:

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים