דף הבית > חינוך > מערכת הבידוד

מערכת הבידוד

כמחצית מהמבודדים בגדרה – תלמידי מערכת החינוך היישובית

כשלושה חודשים חלפו מאז תחילת שנת הלימודים, שנת לימודים המורכבת ביותר שעברה כאן על התלמידים והמחנכים מאז ומעולם, שינויים תכופים, חזרה לספסל הלימודים ושוב לימודים מרחוק.

על פי נתונים שמפרסמת הערב המועצה המקומית כ 170תלמידים נדבקו מאז תחילת שנת הלימודים האחרונה, היקף שמהווה כרבע מהיקף כלל הנדבקים בגדרה באותה התקופה.

נכון להיום כ-290 תלמידים וילדי הגנים נמצאים בבידוד לאחר שנחשפו לחולים בכיתה או בקפסולה או בגן וגם בביתם, לאחים או לאחיות שהיו במחיצת תלמידים חולים. היקף המבודדים מקרב התלמידים מהווה כ-50% (290 מתוך 638) מהמבודדים בסך הכל. כאשר לוקחים בחשבון שלא מעט הממבוגרים השוהים בבידוד נאלצים לעשות כן בשל החשיפה שלהם לילדם ששוהה בבידוד, ניתן לומר בבירור שהפגיעה המשמעותית ביותר בשגרת החיים במהלך החודשים האחרונים של המאבק בקורונה מועצמת בשל החשיפה המרובה של תלמידים לבני כיתתם/קפסולתם שמאיצה את הגדילה בהיקף המבודדים המושבתים.

חוזרים, מתפזרים ושוב חוזרים. מי אמר שגרת לימודים?

שגרת לימודים כתומה

על פי מפת הקורונה של גדרה ניתן לראות דיווחים על ריבוי גנים (אתרוג, רימון, תירוש, דיקלה) ובתי ספר (שלהבות) שבהם דווח על מקרי חשיפה לחולים מאומתים. בנוסף להם קיימים מקרים נוספים אשר טופלו בתוך מסגרת החינוך ולא נאלצו לעלות על מפת הקורונה של משרד הבריאות.

בתוך כך ממשיכה לפי שעה שגרת הלימודים ביישוב לפי כללי יישוב כתום לפיהם הגנים וכיתות הלימוד א’ עד ד’ (שאינן מבודדות) ממשיכים בשגרת לימודים בכיתות ואילו תלמידי הכיתות הגבוהות יותר נשארים בבתים בשגרת לימודים מרחוק.

האם אנו לפי החמרה בהגבלות על מערכת החינוך?

נמשיך לעקוב ולעדכן


בדוק גם...

עם חבילה עד לש.ג.

ראש מועצה אזורית נחל שורק אלי אסקוזידו הצטרף אתמול לצעירי נחל שורק לחלוקת חבילות שי …

שינוי גודל גופנים