מעל הממוצע

עם עליית מספר החולים במושבה הבוקר מגיעה גדרה לשיעור תחלואה גבוה משמעותית מהממוצע הארצי. גם בהיקף המבודדים גדרה נמצאת מעל הממוצע. המושבה כמוקד התפרצות?

כמחצית האחוז מתושבי המדינה נמצאים בבידוד בשל החשש מהדבקת בנגיף הקורונה. 5 מכל 1000 תושבים. בגדרה המספר כמעט כפול, כמעט עשרה תושבי המושבה לכל 1000 איש נמצאים נכון להבוקר בבידוד.

משרד הבריאות פרסם באחרונה את מפת הבידוד. מספר התושבים המדווחים כמבודדים בחלוקה ליישובים. למפה יש קורלציה חלקית בלבד למספר החולים או למספר מקרי החשיפה לקורונה שכן חלק מהמבודדים בכלל הגיעו ישירות מחו”ל ונכנסו לבידוד עצמי מבלי לסכן את הציבור או לגרום לפוטנציאל התפרצות ביישובם.

מפת הבידוד. היקף התושבים בבידוד ביתי באזורנו על פי נתוני משרד הבריאות

עם זאת, המושבה רחוקה מלהקרא מוקד התפרצות בשלב זה. ביישובים רבים, יישובים קטנים וקהילתיים בעיקר, דוגמת הקהילה החרדית בקריית יערים, ישנם מוקדי התפרצות משמעותיים הרבה יותר.

גם בהיקף החולים – גדרה מעל הממוצע

עם זאת מהשוואה בין היקף החולים במושבה ביחס להיקף החולים במדינה לבין היקף המבודדים במושבה ביחס להיקף המבודדים במדינה נראה דימיון גדול מאוד. גם בשיעור החולים (כולל מניין אלו שהספיקו להבריא) במושבה כמעט פי שניים חולים ל1000 נפש ביחס להיקף החולים במדינה.

במושבה, 9 חולים שמתוכם 1 החלים על פי פרסום הרשמי של המועצה, 15 בסך הכל אם משקללים את ששת החוסים במעון עלה מוריה שדווחו כחולים אך לא נמנים במניין החולים של המועצה המקומית. כך או כך, היקף התחלואה בגדרה גבוה מהממוצע הארצי.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏טקסט‏‏

מעל הממוצע. תמונת מצב של המושבה מבחינת חולים ותושבים בבידוד עצמי.

הרשימה לא מתקצרת

בתוך כך, גדרה היום ממשיך לעדכן עבורכם את רשימת האזורים בהם היתה חשיפה של הציבור לחולי קורונה מאומתים. הבוקר צורפו נקודות נוספות לרשימה שאותה חשוב לבדוק שוב ושוב. אם הייתם באחד מהמקומות האמורים בזמן הנקוב חלה עליכם חובה להיכנס לבדוד עצמי ולדווח למשרד הבריאות.


בדוק גם...

ניקוי הים הגדול בעולם

שבט שחר לוקח חלק במבצע לניקוי חופי הים למרות המשבר התקציבי בו מצוי שבט שחר, …

שינוי גודל גופנים