דף הבית > תרבות > מסע בזמן לשנות השבעים

מסע בזמן לשנות השבעים

בזמן שקהילת עולי שנות ה-90 חסמה את צומת בילו במאבק על זכויות יסוד, חגגה קהילת עולי שנות ה-50 בחגיגה נוסטלגית מרשימה במחזמר ‘אהבת הדסה’

‘אהבת הדסה’ הוא שמו של אחד משיריו של רבי שלום שבזי, מגדולי חכמי ומשוררי תימן. זהו שיר חתונה המבטא כיסופים לגאולה.

על שם אותו השיר הועלה כבר מחזה בעבר בשם ‘אהבת הדסה’ בתיאטרון השעה הישראלי, מחזה המגולל את סיפור עליית יהודי תימן בשנות ה-50 במבצע “מרבד הקסמים”. מחזה שהיה למעשה דרמה משפחתית המתובלת כולה בפולקלור תימני הכולל מוזיקה של שלום שבזי, תפאורה צבעונית, אוכל אותנטי והווי.

מחזמר מקורי על בימה פתוחה

באופן דומה, בהפקת מרכז אופק, שולב מחזה מקורי גדרתי המבוסס על יוצרים, מפיקים ושחקנים מקומיים בחגיגות ה-70 שנה לעליית תימן לגדרה. המחזה הועלה אמש על הבימה הפתוחה במרכז אופק אל מול קהל של מאות תושבים. המחזמר הוא מחזמר מקורי המספר את סיפורה של הקהילה התימנית במושבה מאז העלייה הראשונה ועד לימנו.

את המופע שילבו בחגיגות ה-70 שנה לעליית עולי תימן וכבר בפתיחתו חשפה מנהלת מרכז אופק, ליאת והב בן-גל, את האופן שבו התגלגל המופע מרעיון שעלה בפגישת מחזור של ‘שבט המנשה’, חבריה לשכונת ילדותה מרחוב מנשה, לכדי מחזמר מלא.

מנהלת מרכז אופק על הבמה. “הכל התחיל בשבט מנשה”

ליהוק – תושבי גדרה

למופע שנערך אתמול ברחבת מרכז אופק הגיעו כ-600 תושבים, חלקם הגדול מעולי שנות ה-50 ובני משפחותיהם. התרגשות נרשמה בקהל עם הקרנת תמונות נוסטלגיות של גדרה של אז ועם השמע הסיפורים אשר החזירו חלקים גדולים בקהל אחורה בזמן לשנות ה-70.

את המופע העלו על הבימה הפתוחה של מרכז אופק, זאת גם בשל העובדה שאין בגדרה אולם רחב ידיים דיו להכיל את הקהל שביקש לראות את המופע.

להקת ‘זמן תנועה’ על במת המחזמר

המחזה נכתב ובוים על ידי שמוליק איליה, רכז הנוער היישובי, ושיחקו בו שחר אחיאל, עדי היבה, אלעד עמי, מזל כהן, מירב היבה, תמר גמליאל – אשתו של ראש המועצה, רוחמה גרשון, גיא ואיתי שרעבי ורקדניות בי”ס זמן תנועה.

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

שינוי גודל גופנים