דף הבית > תשתיות > מסלול האופניים הראשון

מסלול האופניים הראשון

במסגרת שיפוץ מקטע מרחוב פינס מושלם בימים אלו מסלול האופניים הראשון במושבה

העבודות על שיפוץ מקטע הרחוב עדיין נמשכות, מעל 8 חודשים אך במסלול האופניים ששולב במהלך שיפוץ הרחוב כבר הוצב השילוט החדש שכמוהו לא ראתה עד כה גדרה, שילוט למסלול האופניים הייעודי.

15 שנה ומעל 150,000 ₪ לתכנון

כבר לפני כ-15 שנה הוגשה למועצה, בה כיהן אז ראש המועצה הנוכחי כסגן ראש המועצה תכנית מתאר מפורטת של מסלולי אופניים בכל רחבי המושבה. התכנית נגנזה.

בישיבת המליאה האחרונה הציגה המועצה את סגירתו של סעיף התכנון של תכנית האב למסלולי האופניים ביישוב אשר נערכה לפני למעלה מ-6 שנים. במסגרת הדיון הובהר כי בתכנית הושקעו לא פחות מ-150 אלף ₪ שהביאו להגשת תכנית מקצועית בנושא למועצה.

6 שנים מתכנון ליישום ראשון

למרות שתכנית, אשר מומנה מכספי הציבור מזה זמן, היישום התמהמה. שבילי אופניים לא שולבו בשיפוצם של הרחובות ששופצו מאז ועד לשיפוץ האחרון של מקטע מרחוב פינס והתכנית נותרה גם היא להעלות אבק על מדפי אגף ההנדסה.

שביל האופניים, שסוף סוף נסלל, נפרס לאורך כ-200 מטרים מכיכר רוטרי במפגש הרחובות ויצמן ופינס ועד לכיכר שרעבי. המסלול כולל 3 מקטעים שונים. בראשון שביל המקיף את בית הכנסת הניצב בכניסה לרחוב פינס, השני משתלב ברחבת המועצה החדשה והשלישי מחליף את מפרצי החניה ברחוב שבמקומם נסללו מקטעי המסלול הנוספים.

מאחר וקטע הרחוב ההמשכי שופץ לא מזמן, במסגרת שנת הבחירות הקודמת ב-2013, לא נראית תכנית המשכית להמשיך את המסלול ורוכבי האופניים יאלצו לחזור לדילמה שבין רכיבה על המדרכה וסיכון הולכי הרגל לבין רכיבה על הכביש וסיכון עצמם. רכבו בזהירות.

קטע השביל הראשון מאחורי בית הכנסת בכניסה לרחוב פינס

 

בדוק גם...

נכנסו לתוקף תקנות החירום העדכניות לחג

הודעה משותפת של משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד הבריאות הממשלה אישרה תקנות שעת חירום …

שינוי גודל גופנים