דף הבית > קהילה > מסורת ‘פרויקט כרובית’ במושבה נמשכת
פרסום כינוס הבישול ארוחת החג של פרויקט כרובית

מסורת ‘פרויקט כרובית’ במושבה נמשכת

גם השנה ייפגשו לקראת החג עשרות תושבים לבשל עבור קשישים ומשפחות שלא מסוגלות לבשל לעצמן ארוחת חג

פרויקט כרובית הוא ארגון חסד ללא מטרות רווח הפועל בהכנת וחלוקת מזון לנזקקים לקראת החגים בישראל. היקף הפעילות של הארגון בכל חג מוערך בכ-10,000 מתנדבים המחלקים אלפי ארוחות לקשישים, נכים, וטרנים, ניצולי השואה, חולים ומעוטי יכולת.

ראשית פעילות הארגון בשנת 2007, כאשר ד”ר רוית הללי אלון, אז סטודנטית לרפואה בקמפוס עין כרם של האוניברסיטה העברית בירושלים, החליטה לבשל יחד עם חבריה לספסל הלימודים ארוחות חג למספר משפחות חולים לקראת חג השבועות.

זה נותן למי שמבשל הרבה יותר

גם בגדרה הפרויקט פעיל מזה מספר שנים. מידי שנה נענים עשרות חברים ותושבים לקריאתה של ורד איתן, חברת המועצה לשעבר, להתקבץ בביתה ולבשל לקראת חג השבועות למשפחות קשישים ולמשפחות של מי שלא מסוגל לבשל לעצמו.

“הכל התחיל כשראיתי בפייס בקשה מאנשים לבשל לחג לקשישים ומשפחות שאינן יכולות להכין ארוחת חג” אומרת לגדרה היום ורד “זה תפס אותי כי לא מדובר בתרומה של קופסת שימורים או אריזת קמח, אלא בתרומה שמבטאת הרבה יותר טוב את הנתינה – ארוחה חמה וחגיגית.

אז נכנסתי למטבח ובישלתי מכל הלב ואת המנות שהכנתי הבאתי כפי שביקשו אז למטבח המרכזי בחולון. מכאן לשם מצאתי את עצמי מבשלת גם בחולון ומתאהבת בפרויקט הכל כך מיוחד הזה.

אני יודעת שזה נותן המון למי שמקבל את המנות לחג אבל בטוחה שזה נותן הרבה יותר למי שנותן מזמנו וממרצו ונפגש לבשל עבורם.

מאז, כ 5 שנים (אולי קצת יותר אבל מי סופר) אני מארגנת בישול בצוותא במטבח שלי. משנה לשנה מצטרפים ומצטרפות יותר ידיים שמחות שממלאות את הארגזים בעשרות ואולי מאות מנות. קהילת גדרה יודעת להירתם למעשה טוב.

בעיני אין דבר יותר מספק מלבשל באהבה ולדעת שעוד משפחה חגגה את החג בשמחה עם ארוחה טובה.”

עוד לא מאוחר להצטרף

מפגש הבישול המשותף ייערך בביתה של ורד איתן, פינס 37 ביום שלישי 4 ביוני בשעה 17:00.

 


בדוק גם...

מליאת המועצה מתכנסת

על רקע סיומו של הגל השני צפויה השבוע להתכנס מליאת מועצת גדרה. מהם הנושאים הבוערים …

שינוי גודל גופנים