דף הבית > תרבות > מנהלת חדשה למוזיאון המושבה

מנהלת חדשה למוזיאון המושבה

נועה שרמן גולדפינגר החלה בתפקידה כמנהלת החדשה של מוזיאון גדרה והביל”ויים

135 שנות מורשת והיסטוריה נרשמו במושבה מאז ייסודה. 95 שנים חלפו מאז שהוקם בית מינץ, בית העם הראשון של גדרה והמבנה שבו שוכן מוזיאון גדרה והביל”ויים מאז שנוסד במבנה אשר נתרם על ידי משפחת מינץ בעידודה של המייסדת ומנהלת המוזיאון הראשונה נירה לרנר ז”ל.

לפני שנה וחצי נחנך המוזיאון מחדש לאחר שעבר שיפוץ חלקי במסגרתו הוחלף בין השאר הריצוף של מקטע הרחוב שמול המוזיאון ושופצה גינת רחל הסמוכה לו.

בימים האחרונים התבשרנו על השקעה של כ 2.5 מיליון ₪ לעבודות שימור והצלה במעטפת החיצונית של המוזיאון לאחר שאושר על ידי המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל תקציב לתכנון המבצע.

תוצאת תמונה עבור נירה לרנר

האם המנהלת החדשה תביא לאישור שם המוזיאון על שם נירה לרנר ז”ל. המייסדת והמנהלת הראשונה של המוזיאון לרנר

המנהלת – נועה שרמן גולדפינגר

השבוע התבשרנו כי לתפקיד מנהלת המוזיאון, תפקיד שלא מאויש כבר למעלה משנה, מונתה נועה שרמן גולדפינגר, ילידת ותושבת גדרה ותיקה.

גולדפינגר, דור שלישי בגדרה, היא מדריכת סיורים ותיקה בגדרה אשר מקיימת סיורים בין אתרי המורשת במושבה שנים ארוכות, בינהם סיור ‘נשים יוצאות מגדרן’ ומקימת מיזם חכמת הארץ- הרצאות וטיולים במיקוד ישראלי.

גולדפינגר היא מרצה מנוסה ומדריכת טיולים בישראל, מורת דרך מוסמכת כבר למעלה מ-18 שנה. בעלת ניסיון רב ומגוון בתחומים אלה, בעלת תואר BA בלימודי א”י מטעם אוניברסיטת בר אילן ובעלת רישיון מורה דרך בשפות עברית ואנגלית.

מורת דרך ותיקה בגדרה. שרמן גולדפינגר. מנהלת מוזיאון גדרה

המנהלת הקודמת פוטרה לפני למעלה משנה

עם כניסתה למוזיאון תחליף בתפקידה את שירי בן שמעון, תושבת מזכרת בתיה אשר שימשה בתפקיד למעלה מעשור ופוטרה על ידי המועצה מהמוזיאון לפני למעלה משנה. בן שמעון, אשר שימשה כסגנית ראש מועצת מזכרת בתיה במשך 5 שנים במקביל לתפקידה במוזיאון, נאבקה בכלים משפטיים כנגד ההחלטה על פיטוריה אך ככל הנראה לא הצליחה לבטל את ההחלטה. במסגרת מאבקה חשפה שורה של אי סדרים בהעברות כספים שבין המועצה למוזיאון.

מינויה של גולדפינגר לתפקיד, שאולי משפיע יותר מכל על שימור המורשת במושבה, זכה לגילויי תמיכה רבים ברשת החברתית בקרב המכירים ומוקירים את פועלה עד היום בתקווה לזריקת מרץ במישור הפעילות לשימור המורשת במושבה.

 

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים