דף הבית > פוליטיקה > מליאת ממשלה כן, מליאת מועצה לא

מליאת ממשלה כן, מליאת מועצה לא

מתמשכים תהליכים משפטיים סביב כינוס מקוון של מליאת מועצה. מליאת מועצת גדרה לא מתכנסת מאז פרוץ המשבר

מזה כשבוע מתנהלים דיונים בבית המשפט בלוד בעתירה העוסקת בכינוס מליאת מועצת פתח תקווה. הצדדים חלוקים סביב חוקיותו של כינוס המליאה שבוצע בפתח תקווה. העותרים טוענים שבוצע באופן לא חוקי. כינוסה המתוכנן של מליאת מועצת ירושלים נבלם גם הוא ונדחה. כל זאת בשל אי חוקיות כינוס מועצת עיר באמצעים חזותיים שכאלה עד להסדרת תקנות בנושא על ידי משרד הפנים.

אולי יעניין אותך גם:

גבוהה בסולם הנבדקות – גדרה מהיישובים בהם שיעור הנבדקים לקורונה הוא הגבוה ביותר

מטס כבוד לקפלן – חיל האויר במחווה מרגשת לבתי החולים ביום העצמאות

מרימי המורל – הזמרים המובילים בגדרה ביום העצמאות

כלת התנ”ך – רות כהן, תלמידת האולפנה מגדרה היא הזוכה בחידון התנ”ך העולמי לנוער

על פי החוק הקיים, שלא הותאם בשום דרך לעידן הקורונה, אסור כינוסה של מליאת מועצת עיר או מועצה מקומית באמצעות אמצעים דיגטליים אלא בהתכנסות בפועל למעט מקרים של הצלת חיים או הצלת רכוש.

לא מתכנסת. בניין מועצת גדרה בימים האחרונים

עוצר כינוסים

מליאת מועצת גדרה, אשר בה נמנים 15 חברים, לא התכנסה בפועל ולא באמצעות אפליקציות דוגמת זום, מאז פרוץ המשבר.

חלק מהנושאים החשובים לקידומו של היישוב ולהתגברות על בעיות שנוצרו בשל המשבר מטופלים על ידי גורמי ההנהלה השונים ללא כל פיקוח של מליאת המועצה, חלק מהנושאים לא מטופלים כלל.

כך, בין השאר, עומדת הצעתם של חברי תנועת הגדרתים להקצות תקציב מהחיסכון המתפנה מביטול החגיגות והזיקוקים לטובת רכש מחשוב שיסייע למשפחות בהם ילדים הנדרשים ללימוד מרחוק אך חסרים באמצעים המינימליים שיאפשרו לילדיהם שלא להישאר מאחור בכיתה שעברה בבת אחת ל’לימוד מרחוק’ מאתגר.

גם ועדות החובה של המועצה מתכנסות בחלקן בלבד:

ועדת המכרזים עברה למגרש החנייה

ועדת המכרזים, אחת הוועדות הרגישות ביותר האמונה על בקרת נבחרי הציבור על תהליך בחירת הזוכים במכרזים לשירותים השונים שרוכשת המועצה בכספי הצבור, לא התכנסה מזה זמן. למרות שכינוסה מותר לביצוע באמצעות הזום, חברי הועדה סרבו בחלקם להתכנס באופן מקוון ודרשו התכנסות בפועל. בהיעדר יכולת לכנס את הועדה לאולם סגור התכנסה הועדה במגרש החנייה של המועצה המקומית לפני ימים אחדים כדי לדון במכרזים שעל הפרק.

ללא הנחות

אחת הועדות החשובות בעת הזו היא ועדת ההנחות האחראית לאשר הנחות בארנונה ובהיטלים שונים הניתנים לתושבים שידם אינה משגת לעמוד בתשלום המיסים המלא.

דווקא בעת הזו, עת משבר כללי למשפחות רבות, הועדה, בראשותו של חבר המועצה ציון ידעי לא מתכנסת, עוד הרבה קודם למשבר הקורונה.

בשל השינויים הקואליציונים האחרונים נדרש יו”ר הועדה לקבל לועדה 4 חברים נוסף על עצמו: חבר המועצה מזגני, חבר המועצה דרבה, חבר המועצה הראל דוד שעל הצטרפותו הוחלט עם צירופה של סיעת גשר לקואליציה וחברת המועצה גוילי – נציגת האופוזיציה.

ידעי טוען כי על פי החוק הרכב הועדה מתיר אך ורק שני נציגים מקרב נבחרי הציבור, חבר קואליציה וחבר אופוזיציה ולכן לא מכנס את הועדה עד להסדרת המינוי כחוק.

עד כה נראה שהמשבר הכלכלי החריף לא מאיץ את התהליכים הפוליטיים לכדי סיכום המינויים והמבקשים הנחות מהמועצה ייאלצו להמתין.

לא מכנס. יו”ר ועדת ההנחות ציון ידעי

ZOOM  על ועדת התכנון והבניה

הוועדה היחידה שכן התכנסה באופן דיגיטלי מאז פרוץ המשבר היא וועדת התכנון והבניה שהחלטותיה הן קריטיות לקידום תהליכי הבנייה במושבה.

הוועדה, בה חברים נציגי הנהלה, נציגי אופוזיציה וגורמים מקצועיים התכנסה באמצעות אפליקציית הזום וקיבלה החלטות לקידום תהליכי הבנייה שלא ניתן להמתין בהם עד לסיום תקופת החירום.


בדוק גם...

מתי יחזור החשמל?

הפסקות חשמל הבוקר ברחבי מרכז ומזרח גדרה. החשמל צפוי לחזור במזרח גדרה רק לאחר 12:00 …

שינוי גודל גופנים