דף הבית > קהילה > מלגות לסטונדטי גדרה

מלגות לסטונדטי גדרה

בשבוע שעבר, חצי שנה לאחר מלגת פר”ח,  חילקה המועצה המקומית את חלקה במלגות הסטודנטים, תושבי גדרה, הפעילים בפרויקט החונכות

לא תמיד זה קל להיות סטודנט. החובות האקדמאיים בצמוד לעלות מחייה עצמאית ושכר נמוך מקשה על לא מעט סטודנטים במישור הכלכלי ומהווה מחסום בפני חלקם מלהיכנס לאקדמיה.

לשם סיוע לסטונדטים נולד פרויקט פר”ח, פרויקט חונכות, אשר מאפשר לסטודנטים לתרום מזמנם הפנוי בשעות הנוחות להם, לתרום לקהילה וגם לקבל בעבור שעות תרומתם מלגה משמעותית לתשלום שכר הלימוד.

המועצה המקומית מקדמת את המלגות לסטודנטים ומשקיעה בכל שנה סכום כסף המתווסף לסכומי המלגה החיצוניים ומוענק לסטודנטים הפעילים ביישוב.

7,700 ש”ח לסטודנט

בשבוע שעבר הושלמה המלגה בסך 7700 ₪ לכל סטודנט פר”ח, 5200 ₪ מפרויקט פר”ח התקבלו כבר לפני חצי שנה ותוספת של 2500 ₪ מתקציב המועצה הממומן על ידי הציבור התקבלה כעת. הסטודנטים אף הוזמנו לערב חלוקת המלגה בראשות ראש ועדת המלגות חבר המועצה אליאב מזגני ובהשתתפות ראש המועצה.

במסגרת המעמד התבשרו הסטודנטים כי המלגה לשנה הבאה תגדל וצפויה לעמוד על 10,000 ₪, סכום המתקרב לסכומים המוענקים ביישובים רבים אחרים לסטודנטים מקומיים.

פרויקט מבורך לנחנכים ולחונכים. לוגו פרויקט פר”ח

מגייסים את הפיס

הגדלת המלגות אינה נכללת ברשימת הסיבות להגדלת ההוצאה הציבורית וגביית הארנונה המוגדלת בשנה הקרובה. בעוד בתקציב 2019 הוקצו 500,000 ₪ למלגות, עומד תקציב המלגות לשנת 2020 על כ-230,000 ₪ בלבד. הגדלת המלגה לסטודנט מתוכננת להתבצע על ידי הכנסת מפעל הפיס לתמונה, אחרי שנים שלא הצליחו בגדרה לקבל את תמיכתו, וביסוס עיקר המלגה על כספי הפיס. התוספת של המועצה למלגה צפויה לעמוד על 1000 ש”ח בלבד לכל סטודנט.

כך או כך, פרויקט פר”ח הוא פרויקט מבורך המסייע הן לנחנכים והן לחונכים. שתהא שנת לימודים ופר”ח מוצלחת.


בדוק גם...

קורונה בבית הספר של החופש הגדול

מורה אובחנה כחולת קורונה, בית הספר שלהבות חב”ד נסגר המועצה המקומית הודיעה בדקות האחרונות על …

שינוי גודל גופנים