דף הבית > חינוך > מכינים את הנוער בגדרה לגיוס משמעותי בצה”ל

מכינים את הנוער בגדרה לגיוס משמעותי בצה”ל

ההכנה לצה”ל הינה נושא רב תחומי אשר מהווה חלק חשוב והמשכי לחינוך היישובי מהגיל הרך ועד לבגרות. התכניות המופעלות בבתי הספר התיכוניים בגדרה מבוצעות ע”י גורמים שונים מתוך בתי הספר ומחוצה להם, כאשר הגורמים העיקריים הנכללים בתכניות הם גורמים צבאיים, משרד החינוך, גורמים ציבוריים, פרטיים ובראשם עומדת המועצה המקומית גדרה שמינתה מנהלת לתחום הכנה לצה”ל, כאשר לכל בית ספר יש רכזת הכנה לצה”ל שעובדת בשת”פ עם מנהלת הכנה יישובית לצה”ל.

הכנת כלל בני הנוער לצה”ל בגדרה הינה רבת משמעות והתוצאות ניכרות בהתאם לפי אחוז המתגייסים בקרב בני הנוער, אשר גבוה מהממוצע הארצי. תכניות ההכנה מתחלקות לפי גילאים ועוסקות במספר תחומים: הכרות עם חילות צהל ובסיסיו, נושאים ערכיים הקשורים בשרות הצבאי, בעיות הכרוכות בהסתגלות לשרות ובחשיבות הכושר הגופני . מטרת כל התכניות הנה טיפוח תחושת הקשר למדינת ישראל ושמירה על ביטחון המדינה והעם.

התכניות כוללות: גדנ”ע, סיור בלשכת גיוס, יום חיילות יישובי, סדנאות וסימולציות להכנה לקראת מבחני צו 1, הכנת הבנות ליום המאה, הכנת ההורים בסדרה של הרצאות בתוך בית ספר ע”י נציגים מצה”ל שמאפשרים להורים לשאול שאלות.

בנוסף, ישנם בתי ספר בגדרה שמקיימים צו גיוס משותף, נוסעים יחד כקבוצה ומאחדים את הצו גיוס לכולם כשהמועצה כמובן מלווה את הפרויקט. כמו כן, במהלך השנה יוצאים התלמידים לצפות בהצגות בנושא צה”ל, מנהלים שיחות אישיות עם מפקדים בכירים, וכן מתקיימות בגדרה 2 קבוצות “אחרי” הדואגות לבניית כושר גופני לבני הנוער ומכינות אותם לצבא.

למעשה, כל מלש”ב אשר נתקל בבעיה לפני גיוסו, ומעוניין להתייעץ יכול לפנות למנהלת הכנה לצה”ל יישובית אשר נמצאת בקשר ישיר עם מפקדת מדור וקהילה של הצבא, אשר מסייעים בכל פניה.

גלית דניאל, מנהלת הכנה לצה”ל רשותית: “אנו מסייעים בכל המימון שנדרש לקיים את שפע תכניות ההכנה לצה”ל הקיימות בגדרה. אני רואה חשיבות עליונה לקשר הישיר שיש למועצה עם מדור הקהילה הצה”לי, באמצעותו יש לנו את האפשרות לפתור את רוב הקשיים שנתקלים בהם בני הנוער לקראת גיוסם, ולסייע להורים המוטרדים – ולמעשה להוות גוף מקשר בין צהל למשפחות”.

צילום ארכיון: דובר צה”ל

 

בדוק גם...

רשימת פרשיות הח”כים לא פוסחת על גדרה

האתר MAKO פרסם אתמול את התחקיר המקיף ביותר על כלל הפרשיות השונות בהן נקשר שמם …

שינוי גודל גופנים