דף הבית > פוליטיקה > מי תהיה הנבחרת ?

מי תהיה הנבחרת ?

הבחירות לרשויות המקומיות מתבצעות בשני פתקים, האחד לראשות והשני למועצת העיר. בהתאם לצו לקביעת מספר חברי המועצה שחתם שר הפנים ובהתאם למפתח החישוב לפי כמות של 26,166 תושבים, יתווספו השנה לשולחן המועצה שני מושבים נוספים ומספר חברי מועצת גדרה יכלול 15 חברים.

לחברי המועצה חשיבות גבוהה בקיום קשר ישיר עם התושב וביצוע בפועל של המדיניות שנקבעה. לצורך כך מחולקים חברי המועצה בתפקידים שונים כגון חברות בוועדות משנה של המועצה, בקרה ועוד.

בשונה מהשלטון הארצי, לראש הראשות ברשויות המקומיות קיימת האפשרות לנהל את המועצה באמצעות קואליציה רחבה או צרה ולעיתים גם ללא קואליציה תומכת. האינטרס של התושב הוא קיום קואליציה טבעית ורחבה ככל הניתן כך יוכלו להירתם לטובתו יותר חברי מועצה בניהול היישוב.

האפשרות הפחות מוצלחת היא גיבוש קואליציה צרה באמצעות ריבוי מפלגות שאינו טבעי. מצב זה, עלול לייצר לחץ פנימי לביצוע החלטות שונות מתוך כוחה היחסי של הסיעה שאינו מיטיב עם כלל התושבים.

בכדי להבטיח שהבחירה למועצה תהיה מוצלחת חשוב לבחון כמה פרמטרים:
1. האם הסיעה היא בעלת מחנה גדול ותאפשר קואליציה יציבה באמצעות גוש סיעתי גדול או סיעה סקטוריאלית הפונה לקהל למטרה מסוימים.
2. האם יש צורך אמיתי בסיעה סקטוריאלית להשגת הבטחת הבחירות שאינו מוצע במצע הסיעות הגדולות ומה סיכוייה לקבל את מספר הקולות הנדרש לקבלת המנדט.
3. מה עמדת המועמדים לראשות המועצה בנושא קואליציה רחבה. האם קיימו בעבר או מצהירים על נכונות לקיים.
4. ניסיון הנבחרת – ביום שלאחר הבחירות יצטרכו חברי המועצה להוביל את היישוב באמצעות ניסיונם האישי ויכולותיהם. לתפקיד זה נחוצות יכולות ניהול גבוהות, חריצות, יחסי אנוש מפותחים ועדיפות לבקיאות וניסיון בעבודה מול רשויות.

להלן חברי המועצה המועמדים מטעם כלל הסיעות בבחירות למועצת גדרה:

גדרתים – סיעת האופוזיציה המשמשת כיום כסיעה הגדולה ביותר במועצה. זכתה בבחירות הקודמות במספר הרב ביותר של קולות למועצה. יו”ר הסיעה, עו”ד סהר פינטו מלווה בנבחרת מנוסה בעלת המספר הרב ביותר של חברי מועצה וותיקים. נוספים ברשימה: דורית בן-בוחר, אלון גייר, תומר אהרון, זוהר גווילי, עו”ד מטקו אבי דנקו, מורן דהרי, פרח בן גד, יניב בן סימון, יעל בוסטין גנון, אבינועם חדי.

בונים עתיד – ראש המועצה המכהן, יואל גמליאל, זכה בבחירות הקודמות בחמישה מנדטים. מחדש כמעט לחלוטין את רשימתו למעט סגנו, דני דורון. נוספים ברשימתו הם: ענת טל, גילי אפטר אילון, אסף דרבה, רוז בראונשטיין, נועם זיו, הגר רומיאו, נילי סמברג, מוטי גהרי.

גדרה מתחדשת – המועמד השלישי לראשות, סהר רווח, מלווה בחבר המועצה אליאב מזגני שזכה למושב אחד בסבב שעבר עם סיעת צעירי גדרה והצטרף לקואליציה. נוספים ברשימה הם מיכאל בן שטרית, בת-אל אלפרוביץ, אסתר מוגס, שרון פרייליך, הילה נעים, אייל ברובין, דנה ליברמן רודריגז.

למען גדרה – סגן ראש המועצה ציון ידעי שזכה למושב אחד בבחירות שעברו והצטרף לקואליציה, מצרף לשורותיו את חבר המועצה ניר בזק מרשימתו של גמליאל. נוספים ברשימה לירז מנגאני, אלון צברי, עדי גובי.

גשר– חבר המועצה שלום אזרד אשר זכה למושב אחד בקדנציה הקודמת והצטרף גם הוא לקואליציה מציג רשימה חדשה בת ארבעה חברים: זיו ווינברג, דניאל גרוס, גילה בן עובד.

הבית היהודי – עו”ד יקותיאל תנעמי מנסה להצטרף חזרה אל שולחן המועצה. מועמדים נוספים מסיעתו: שמעון איגרא ושאלתיאל זכריה.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

שינוי גודל גופנים