דף הבית > פוליטיקה > מי שומר על ילדי הגן ?

מי שומר על ילדי הגן ?

סבב הלחימה בגזרת הדרום שוב מתחמם. לפני פחות מחודש נפלה פצצת מרגמה בגן ילדים בעוטף עזה. ב-6 בינואר 2009 נפלה רקטה בשטח פתוח בלב גדרה. כיפת ברזל פורסת להגנת המושבה חדשות לבקרים אבל לא מסוגלת לתת הגנה הרמטית. המיגון הפאסיבי קריטי לבטיחות הילדים אבל בגדרה גני ילדים רבים עדיין לא ממוגנים.

מי שנכנס לגדרה מכיוון חפץ חיים ודאי שם לב שמעת לעת פורס צה”ל משגר כיפת ברזל באזור זה. משגר זה אמור להגן, בין השאר על תושבי המושבה וביניהם גם על ילדי הגנים. במרבית הבתים כבר יש ממ”דים אבל לא כך בחלק גדול מהגנים, בעיקר בשכונות הותיקות.

“רק לפני שבועיים שמענו על פגיעה ישירה בגן ילדים. אני לא רוצה לחשוב על הרגע שבו אני אשמע על אזעקה בגדרה כשהבן שלי בגן” אומרת לגדרה היום אחת מהאימהות לילדים בגילאי הגן, “את הקירות בגן הזה אפשר לחדור גם אם רק זורקים אבן.”

סיעת הגדרתים העלתה השבוע את הנושא לדיון מחודש במועצה. מפנייתם למועצה עולה כי כבר בשנת 2015, לאחר מאורעות ‘צוק איתן’, דרשה חברת המועצה דורית בן בוחר מהמועצה לתקצב פעילות זו לקראת סבב שיפוצי הקיץ. המיגון לא בוצע בטענה שהוא באחריות משרד החינוך. משרד החינוך הבהיר שבאחריותו רק מיגון במסגרת בניית גנים חדשים.

בן בוחר העלתה את הדרישה בשנית לקראת סבב שיפוצי קיץ 2016. הפעם נענתה כי אין צורך למגן את גני הילדים מאחר והגנים עוברים למבנים חדשים הכוללים מיגון על פי התקן.ב

בחלוף שנתיים רק גן נורית, שודרג למבנה חדש ואילו שאר גני הילדים עברו שיפוץ קוסמטי אך נשארו ללא מיגון.

“אם יש כסף למתיחת פנים והחלפת אספלט תקין באספלט חדיש אז יש גם כסף למה שחשוב כאן באמת. כסף לבטיחות ילדנו.” אומרת דורית בן בוחר מהגדרתים.

סהר פינטו, מועמד הגדרתים לראשות המועצה: “לצערי, כל תושב יודע שבכל רגע יכול לפרוץ סבב לחימה נוסף ואנחנו לא יכולים לסמוך רק על כיפת ברזל. חייבים לשנות את סדרי העדיפויות ולמגן את גני הילדים. אנחנו לא נוותר גם בעניין הזה ונוודא שאכן הנושא יטופל. מקווה שנצליח לעשות זאת כבר בקיץ הקרוב.”

צילום: דובר צה”ל.

בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים