דף הבית > קורונה > מיליון חולים, מיליון מובטלים

מיליון חולים, מיליון מובטלים

רק לפני שבועיים היקף החולים בעולם עמד על כ-200,000 אנשים, היום חצה המספר לראשונה את רף המיליון

עם תחילתה של המגיפה התייחסו חלק מהמדינות ורבים מתושביהם בזלזול למגיפה שהתמקדה בתחילתה בסין ובמדינות המזרח הרחוק. עם חציית המספר את המיליון יש כבר 3 מדינות, כולן בעלות היקף אוכלוסין כולל נמוך משמעותית מסין הענקית שעברו מזמן את היקף החולים המוכר במדינת מקור הנגיף.

חצה את המיליון. נתוני ארגון הבראות העולמי, הערב

איפריית הקורונה

ארה”ב, שככל הנראה, הגיבה באיחור משמעותי להתפתחות המגיפה, היא המובילה בהיקף התחלואה ונראית במצב החמור ביותר עם יותר מ 236,000 חולים מאומתים, חמור אפילו מאיטליה שהיא עדיין שיאנית בפרמטר החמור ביותר – מספר הנפטרים בשל סיבוכי הנגיף שעומד על כ-14,000 איטלקים.

פחות מ-200,000 חולים בדיוק לפני שבועיים. הגרף האקספוננציאלי של התפשטות הנגיף בעולם

עם ישראל ח”י

על מנת להימנע מהתדרדרות המצב במדינה למצב במדינות הנמצאות במצוקה במאבק בקורונה הוחמרו אתמול ההנחיות והתקנות באופן דרמטי כולל הידוק הסגר על מוקדי ההתפרצות על מנת למנוע גל שני של הדבקות לקראת הפסח. כל אזרח נדרש לכסות את פניו במסיכה או כל כיסוי בד אחר במרחב הציבורי – תקנה שאף הובהר כי תיאכף על ידי המשטרה.

תמונות סוריאליסטיות ממבואות העיר בני ברק שבה התייצבו היום כוחות עילית של צה”ל לתגבר את כוחות המשטרה בהידוק הסגר על העיר שנועד להשתלט על ההתפרצות האפשרית מהעיר הצפופה.

עם ישראל ח”י. ישראל מקום 18 בעולם בהיקף התחלואה בנגיף הקורונה

מיליון מובטלים

לצד המאבק בנגיף ממשיכות להיות קשות באופן תקדימי ההשלכות הכלכליות של המשבר על העולם כולו וגם כאן אצלנו. מספר המובטלים חצה בימים האחרונים את המיליון ונראה שגם מענק פסח לכל ילד לא יכול לעודד רבים הנמצאים באי ודאות כלכלית שלא ידעו כמותה מעולם.

במושבה נאבקים בנגיף בצייתנות ובהצלחה

אל מול ההתפרצות הבלתי נשלטת במוקדים רבים בעולם ובארץ, בזוית מקומית נראית המערכה בנגיף בשליטה למרות שבמהלך הימים האחרונים אותרו מספר חולים נוספים.

זה הזמן לערבות הדדית בקהילה. קומו והתנדבו לסייע למי שנדרש לקראת החג ובכלל, שמרו על הכללים והתקנות.

העקומה הושטחה. הצטברות החולים בגדרה לאורך המאבק בקורונה עד כה.

יחד נביס את הנגיף!

 

 


בדוק גם...

חבר המועצה חדש בגדרה – עו”ד מטקו אבי דנקו

החלפת גברי בנציגות תנועת הגדרתים במועצה – אבי דנקו יחליף את זוהר גוילי 5 חברי …

שינוי גודל גופנים