דף הבית > חינוך > מחיר הקייטנה הציבורית בגדרה – הגבוה ביותר בקרב היישובים הדומים לגדרה

מחיר הקייטנה הציבורית בגדרה – הגבוה ביותר בקרב היישובים הדומים לגדרה

מבדיקה שערכו וועדי ההורים המקומיים בגני הילדים עולה כי מחאת ההורים במושבה אינה לחינם – מחיר הקייטנה הציבורית בגדרה מהגבוהים בארץ

הבוקר פרסם משרד המדע כי גדרה נכללת בתוך רשימת היישובים בהם תתקיים קייטנת המדע. זו היא הבשורה היחידה החיובית בתוך המאבק הציבורי שבמסגרתו אנו מפרסמים היום עובדות המחזקות את טענות ההורים העובדים בגדרה הממשיכים לדרוש הנחה גורפת לכל הילדים.

גדרה אינה היישוב היחיד בו נאבקים ההורים אל מול עול התשלומים אך הוא בהחלט אחד היישובים בהם המאבק הוא קשה במיוחד.

השוואה בין 34 יישובים בכל רחבי הארץ

ועדי ההורים המקומיים בגני הילדים נרתמים למאבק וערכו בדיקה השוואתית מנורמלת שבה בדקו את המחיר לפי שעת קייטנה בלא פחות מ 34 יישובים שונים לאורך כל המדינה. גם גדרה בין היישובים הנבדקים ובה מצאו ההורים כי המחיר בגדרה הוא הגבוה ביותר בקרב היישובים הדומים לה מבחינה סוציואקונומית והמחיר הרביעי בגובהו מקרב כל הרשויות שנבדקו. המחיר לשעה בגדרה, על פי הבדיקה של הועד הוא 10.88 ₪ בעוד שרק בשלושה יישובים אחרים המחיר גבוה יותר וב-30 יישובים המחיר נמוך יותר מאשר בגדרה.

תוצאות הבדיקה ההשוואתית כפי שהתפרסמו ב YNET ב4.6.19

עושים עלינו קופה!

התוצאות, אשר פורסמו ב Ynet ב4.6, מסעירות את הרוחות בקרב ההורים שכבר לפני כן הבינו כי המחירים בגדרה הם מהגבוהים באזור. “אין שום סיבה שהמחירים לקייטנה בגדרה יהיו כמו המחירים בצפון תל אביב. עושים עלינו קופה ואני לא מוכן לשלם את המחירים האלה.”

מחאת ההורים, עד כה, לא הצליחה להרשים את ראש המועצה, סגנו יו”ר המתנ”ס או מי מחברי הקואליציה אשר אף התבטאו חלקם כי “תושבי גדרה עשירים מספיק כדי לעמוד בתשלום הקייטנות”. ימים יגידו האם המחאה הציבורית בנושא ורוח הגב אשר היא מקבלת מבדיקות השוואתיות בלתי תלויות של ועד ההורים הארצי יעשו את ההבדל ויימצא התקציב למימון הצרכים האחרים שהתכוונה המועצה לממן מרווחי הקייטנות.


בדוק גם...

גדרה זוכרת את רבין

הטקס השנתי לציון יום הזיכרון לרצח רבין יתקיים השנה במתכונת וירטואלית בהשתתפות תנועות הנוער שבט …

שינוי גודל גופנים