דף הבית > חי מהשטח > מחאת הכבאים חוזרת לגדרה

מחאת הכבאים חוזרת לגדרה

עשרות לוחמי אש ועובדי רשות הכבאות וההצלה הפגינו הבוקר מול ביתו של נציב הכבאות דדי שמחי בגדרה

מחאת הכבאים נמשכת. בהפגנה הבוקר שנערכה ברחובות שכונת נחלים ב’ בגדרה מול ביתו של דדי שמחי, קראו הכבאים קריאות והניפו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: “דדי שמחי שורף אותנו”. הכבאים מוחים נגד מה שהם מגדירים כפגיעה ביחסי ותנאי העבודה שלהם.

סכסוך מתמשך

מחאת הכבאים החלה כבר במהלך 2018 עת פרץ סכסוך בין נציב הכבאות לעובדי הרשות על רקע פגיעה לטענתם בתנאי העבודה. סכסוך אשר מתמשך מאז ועד היום ללא פתרון נראה לעין.

המחלוקת נסבה סביב סוגיית ‘מי הבוס?’. בעוד דדי שמחי, גנרל בצה”ל לשעבר, מורגל בהיררכיה ברורה וכי כוחותיו נדרשים לסור למרותו גם כאשר אינם מסכימים להחלטותיו ופקודותיו, ברשות הכבאות זה עובד אחרת. ועד העובדים, אשר חלוק עם הנציב על סוגיות עקרוניות, מנחה את העובדים שלא לציית לחלק מהוראותיו של הנציב וגורם לסכסוך עבודה רועש ומתמשך.

ככל הידוע הסכסוך לא מגיע לכדי פגיעה מיידית ביכולות ובמוכנות של כוחות ההצלה לכיבוי שריפות, מיומנות אשר הופעלה בשנה האחרונה פעמים רבות כולל בגל השריפות האחרון לפני כשבועיים, מוכנות הנדרשת לשמירה על המדינה מנזקי שריפות שמתרחשות עלינו הן מנזקי מזג האויר והן מהצתות מכוונות ובלוני תבערה.

הרב טפסר מגדרה

שמחי נשוי ואב לשלושה, מתגורר בגדרה. בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדע המדינה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במנהל עסקים. שמחי גדל במושב הודיה, התגייס לצה”ל ב-1983 ושירת כלוחם בתחילת דרכו. את שנותיו כמפקד בכיר עשה בפיקוד העורף שם שירת כמפקד נפה, מפקד בית הספר הארצי לחילוץ הצלה וראש מטה פיקוד העורף.

בשנת 2017 מונה על ידי השר ארדן לנציב הכבאות וקיבל את דרגות הרב טפסר. מאז שנכנס לתפקידו הרוחות סוערות במערך הכבאות וההצלה. כבר ב 2017 התפטר מתפקידו רב מערך הכבאות, הרב מנחם פרל. לטענתו לאור ההתנהלות של מפקדו החדש.

“דדי שורף את הכבאות”

הבוקר הגיעו הרוחות הסוערות ברשות הכבאות למושבה, רק בשל מקום מגוריו של הנציב כאן בגדרה. הכבאים צעדו ברחובות המושבה, חלקם יחד עם ילדיהם הקטנים והניפו שלטים בהם נכתב: “דדי שמחי שורף אותנו” ו”דדי שמחי שורף את הכבאות”.

הפגנת לוחמי האש הבוקר בגדרה

חציית קוים אדומים

זו אינה הפעם הראשונה שהמחאה נגד הנציב מגיעה לגדרה. לפני כשנה הוצפה גדרה בשלטי מחאה כאשר יצא ארגון הכבאים בטענות כי הנציב הפר הסכמי עבודה שנחתמו עימם, דורש מהם לבצע עבודות נוספות על תפקידם, ואף פוגע בהסכמי הרווחה שלהם.

בשלטים אז נכתב בין היתר “דדי שימחי, אנחנו לא פוחדים ממך יותר!”, “אני נלחם באש ודדי שימחי נלחם בי!” ו”דדי שימחי, האסון הבא יהיה על השם שלך!”. המאבק הגיע אז למשטרה עת דובר רשות הכבאות הודיע כי: “מדובר בחציית קווים אדומים והוגשה תלונה במשטרה”

לא ברור כיצד יסיים הסכסוך הממושך בין הגורמים, אך ייתכן שצפויים עוד ימים לא שקטים בגדרה עד שיגיעו הצדדים לפתרון הסכסוך.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים